Sundress 336590 1920 Depilacja woskiem wra liwych cz ci cia a

Depilacja woskiem wrażliwych części ciała

Depilacja to bardzo istotny zabieg kosmetyczny, który można wykonywać praktycznie na każdej części ciała. W ogóle depilowanie jest żmudne, ale konieczne dla wielu kobiet. Nie każda z nich radzi sobie jednak z szybkim i bezbolesnym pozbyciem się włosków, które mocno przeszkadzają. Dotyczy to między innymi intymnych części ciała, jak okolice bikini.

Jak więc je golić? Czy są różne rodzaje wosku, wspomagające całe działanie kosmetyczki, by skóra nie była podrażniona po depilacji? Tak! Różnica może tkwić między innymi w twardym i miękkim wosku. Czym one się różnią od siebie? Już piszemy!

Depilacja woskiem – twardym lub miękkim

Wosk przeznaczony do depilacji dzieli się na dwie podkategorie. Różni je chociażby cena, podana w cenniku kosmetyczki i salonie urody. Skąd taka różnica? Właśnie z powodu działania i rodzaju. Pierwsza z nich, czyli wosk miękki, jest najbardziej popularny wśród miłośniczek wygodnej depilacji. Jest również klasyczny, a jego obsługa prosta. Po nałożeniu na skórze, przykłada się do niego paski, chociażby bawełniane, i szybko je odrywa od skóry, wraz z woskiem i wyrwanymi włoskami. Stąd między innymi nazwa tej metody – depilacja paskowa.

Wosk twardy to natomiast brak pasków i… brak bólu. Po rozprowadzeniu go na skórze, zastyga. Sam w sobie jest takim paskiem czy plasterkiem. Wtapia się we włoski i dużo wygodniej się go wraz z nimi odrywa od ciała osoby poddanej depilacji. To o wiele wygodna metoda, która nie podrażnia aż tak, jak wosk miękki i cała metoda paskowa. Ale chociaż ból jest o wiele mniejszy, to nie jest doskonała metoda. Okolice bikini niezbyt nadają się do realizowania w tym miejscu depilacji woskiem twardym.

Dla kogo jest więc poszczególna depilacja?

Jeżeli chodzi o wrażliwe miejsca, jak właśnie okolice bikini, metoda klasyczna wydaje się być najlepsza. Nie dość, że jest tańsza, to jeszcze o wiele delikatniejsza dla wrażliwej skóry. Posiada jednak efekty bólowe, ale szybko się o nich zapomina. To metoda doskonała dla kobiet, które nie mają mocnego owłosienia. Depilacja woskiem śródmieście odbywa się praktycznie na każdej części ciała. Wosk miękki oddziałuje dokładnie, dlatego efekty są wyjątkowe. Natomiast wosk twardy nadaje się do innych miejsc, w przypadku bujnego owłosienia, z którym nie poradzi sobie wyżej wymieniony rodzaj pozbywania się włosków. Dlatego kierując się wyborem metody depilacji, pamiętaj o tych różnicach – zwłaszcza jeśli chcesz pozbyć się włosków z okolicy bikini.

Artykuł partnera

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link