Depilacja laserowa n g Depilacja laserowa n g 8211 kiedy zacz depilacj laserow n g

Depilacja laserowa nóg – kiedy zacząć depilację laserową nóg?

Idealnie gładkie, piękne nogi – która z nas o nich nie marzy? Zwłaszcza latem chcemy, żeby nasze nogi wyglądały świetnie! Jeżeli nie udało Ci się odpowiednio o nie zadbać w te wakacje, możesz nadrobić zaległości i przygotować się na kolejny sezon. Zacznij serię zabiegów depilacji laserowej jesienią – to najlepszy czas!

Aby pozbyć się trwale włosków, potrzebujesz ok.6 wizyty w salonie. Zabiegi należy wykonywać w odpowiednich odstępach, średnio co 8 – 12 tygodni. Trzymanie się tych zaleceń pozwoli Ci w pełni cieszyć się z uzyskanych efektów. Skuteczność depilacji laserowej w usuwaniu owłosienia sięga aż 95%.

Depilacja laserowa nóg czy boli?

Zdecydowanie nie! Zabieg nie wymaga znieczulenia. Niewielki dyskomfort, który odczuwamy na skórze (porównywalny z ukłuciem komara) niwelujemy poprzez zastosowanie woreczków z lodem.

Co przed zabiegiem depilacji laserowej nóg?

Jeżeli zdecydujesz się na zabiegi depilacji laserowej nóg, zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację do naszego salonu Laser Delux. Wykwalifikowany kosmetolog odpowie na wszystkie Twoje pytania, omówi cały zabieg i wykluczy przeciwwskazania.

Poniżej najistotniejsze działania, które musisz podjąć przed rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej nóg:

 1. Dzień przed zabiegiem koniecznie ogól nogi maszynką.

 2. Postaraj się, żeby Twoja skóra nie była przesuszona.

 3. Przed zabiegiem pamiętaj o tym, żeby nie wyrywać włosków pęsetą ani nie stosować wosku do depilacji (przynajmniej przez miesiąc).

 4. Odstaw peeling przynajmniej tydzień przed zabiegiem.

 5. Dwa tygodnie przed zabiegiem odstaw (chyba, że lekarz zaleci inaczej), leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2).

Depilacja laserowa nóg – przeciwwskazania

Zabieg depilacji laserowej nóg niesie ze sobą pewne przeciwwskazania, o których musisz wiedzieć:

 • ciąża, karmienie piersią;
 • opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji;
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska.
 • opalenizna;
 • zażywanie leków, ziół światłouczulających;
 • depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem;
 • choroba nowotworowa;

Bezpieczna depilacja nóg – jaki laser wybrać?

Najlepszym laserem, dzięki któremu osiągniesz satysfakcjonujące rezultaty depilacji jest laser Light Sheer! Nie niesie on za sobą ryzyka poparzeń i uszkodzenia skóry. Jest to nowoczesny laser, a ilość emitowanej przez niego energii jest dokładnie dopasowana do mieszka włosowego oraz ilości zawartego w nim barwnika, czyli melaniny. Działa bezpośrednio na włosy, nie uszkadzając przy tym sąsiadujących tkanek.

Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat zabiegów depilacji laserowej, zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację do naszego salonu Laser Delux w dogodnej dla Ciebie lokalizacji!

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link