DENIM też

DENIM też może być eko! Jeansy pod hasłem zero waste i eco

To w jaki sposób twórcy marek patrzą na przeszłość, ma wpływ na ich teraźniejsze działania. Promod to francuska marka, która stale wprowadza nowe rozwiązania, a szczególnie te przyjazne środowisku.

Promod wprowadził już specjalną linię ubrań z lnu, której produkcja odpowiada zasadom less-waste, a dodatkowo wykorzystuje mniej wody. Ubrania z lyocellu to kolejne działanie marki przyjazne dla środowiska. Przy ich tworzeniu nie wykorzystuje się żadnych toksycznych i zbędnych substancji ani barwników. Kolejnym krokiem proekologicznym było usunięcie plastikowych toreb z salonów Promod i zastąpienie ich torbami materiałowymi. To jednak nie koniec tych fantastycznych wiadomości – teraz pora na denim!

Technologia WATERLESS

Denim to klasyka sama w sobie. Jak wiemy, klasyka też ulega ewolucji, dlatego Promod wprowadza nową technologię do produkcji jeansowych ubrań. Technologia redukcji zużycia wody jest stosowana podczas całego procesu rozjaśniania jeansów. Przy zużyciu mniejszej ilości wody zmniejsza się stosunek innych składników, co skutkuje zużyciem mniejszej ilości chemikaliów, toksyn oraz mniejszym zużyciem energii.

Dzięki technologii WATERLESS, jeansy GASPARD, LUCIEN, MARCEL oraz EMILE są produkowane przy użyciu dwa razy mniejszej ilości wody. A to dopiero początek na drodze do bycia bardziej eko! Ty również możesz zrobić coś dla naszej planety! Promod zachęca, by jeansy prać rzadziej oraz koniecznie w zimnej wodzie! Bądź bardziej eko z Promod, dbaj o planetę!

Podziel się wiadomością:

Polecamy również