Danuta Błażejczyk

Danuta Błażejczyk: Proroczy sen skłonił mnie do nagrania płyty z piosenkami Kaliny Jędrusik

Danuta Błażejczyk wyda płytę z piosenkami Kaliny Jędrusik. Jej premiera odbędzie się w urodziny nieżyjącej artystki, czyli 5 lutego. Powodem nagrania albumu był między innymi proroczy sen koleżanki.

– Mojej koleżance śniła się Kalina. Mówiła, żeby powiedziano mi, że mam nagrać płytę z piosenkami Jędrusik. Na początku myślałam, że tak jak jest ze snami, różne rzeczy nam się śnią, ale żeby tak we wszystko wierzyć to nie do końca. Potem dostałam zaproszenie od Fundacji Kalinowe Serce na koncert i wtedy dowiedziałam się, że należałam do ulubionych wykonawczyń Kaliny. W tym momencie zrozumiałam, że to znak z nieba, że mam się wziąć za płytę – opowiada Danuta Błażejczyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Błażejczak planuje wyda płytę z najbardziej znanymi piosenkami Jędrusik, czyli między innymi „Bo we mnie jest seks”, „Romeo czy jesteś na dole”, „SOS”, „Do ciebie szłam”. Na płycie znajdą się też utwory w wykonaniu słynnego barytona Marcin Bronikowskiego, który zaśpiewa w duecie z Błażejczyk i jedną piosenkę solo.

–  Będą też mniej znane kompozycje Krzysztofa Komedy oraz duety, które Kalina śpiewała z Zofią Kucówną – mówi piosenkarka.

Kalina Jędrusik zmarła 7 sierpnia 1991 roku w Warszawie. Była aktorką teatralną i filmową, piosenkarką i artystką kabaretową. Od 2012 roku funkcjonuje Fundacja Kalinowe Serce, którego założycielami są Zbigniew Dzięgiel i Maciej Zakościelny. Fundacja dba o spuściznę artystyczną Kaliny Jędrusik.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również