Pregnant 1245703 1280 Czym powinien charakteryzowa si dobry biustonosz dla karmi cych mam

Czym powinien charakteryzować się dobry biustonosz dla karmiących mam?

Każda kobieta, która zostaje mamą i zamierza karmić piersią zaczyna zastanawiać się nad doborem odpowiedniego biustonosza. Na rynku istnieje wiele różnych marek oferujących biustonosze dla karmiących mam. Niektóre z nich są tańsze, niektóre droższe. Tak naprawdę dobry biustonosz powinien być przede wszystkim wygodny.

Wygodne, pierwsze dni z maluszkiem

Podczas przyjścia na świat dziecka pragniemy dać mu wszystko, co najlepsze. Dlatego wybieramy często drogie przedmioty, które nie do końca spełniają swoje funkcje. Warto jednak od samego początku dbać o dobry biustonosz dla karmiących mam. W czasie pierwszych dni i tygodni życia z maluszkiem, zapewne spędzimy go razem z nim – często w łóżku, ucząc się karmienia lub nosząc śpiące maleństwo. Aby wszystko poszło gładko, potrzebny jest stanik na miarę potrzeb. Jak taki znaleźć?

Cechy dobrego biustonosza dla karmiącej mamy

  • Podtrzymywanie piersi – główną zaletą biustonosza do karmienia powinien być fakt, że on doskonale podtrzymuje piersi. Piersi, które nie są odpowiednio podtrzymywane przez biustonosz, podczas laktacji mogą tracić na jędrności. Warto dbać o to od samego początku, aż do zakończenia karmienia.

  • Dopasowany do mamy – najlepszy biustonosz to taki, który jest doskonale dopasowany do mamy. Jego zakup warto zostawić na ostatnią chwilę, ponieważ piersi zwiększają swoją objętość. Udanie się do dobrej brafitterki będzie doskonałym pomysłem. Należy jednak pamiętać, że czasami mogą pojawić się problemy z laktacją i będzie konieczne zastosowanie okładów z kapusty lub wkładki laktacyjne na wyciekające mleko, dlatego stanik powinien mieć odrobinę luzu.

  • Delikatne fiszbiny – dobry biustonosz dla karmiącej mamy powinien charakteryzować się również odpowiednim rozłożeniem fiszbin. Nie powinny one wbijać się w skórę lecz być rozłożone równomiernie. Mama sama powinna zdecydować, czy potrzebuje biustonosze do karmienia z fiszbinami, czy nie. Fiszbiny są bardzo przydatne dla dużych piersi, jednak podczas karmienia mogą powodować zapalenie piersi lub zatkanie kanalików.

  • Odpinane miseczki – ogromną wygodą dla mamy jest fakt, kiedy biustonosz posiada odpinane miseczki. Dzięki temu materiał biustonosza do karmienia nie rozciąga się. Odpinane miseczki gwarantują również łatwiejsze karmienie, ze względu na wygodę.

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, dlatego mama powinna wybrać stanik, które będzie pasował właśnie do niej. Nie tylko ze względu na wygodę, ale również, aby pozostać atrakcyjną kobietą w swoich własnych oczach.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link