jaki wpływ na środowisko mają kosmetyki naturalne

Czy wiesz, jaki wpływ na środowisko mają kosmetyki naturalne?

Większość z nas codziennie używa co najmniej kilku rodzajów kosmetyków. Niektóre z nich służą do pielęgnacji, inne do makijażu. Decydując się na konkretny produkt, kierujemy się często opiniami znajomych i przyjaciół, czy reklamą zasłyszaną w radiu. Jednak można zaobserwować też, że coraz więcej osób wybiera produkty kosmetyczne świadomie. Szukamy kosmetyków o naturalnym składzie, które nie tylko mają doskonały wpływ na naszą skórę, ale także na środowisko. Kosmetyki naturalne dbają nie tylko o nas, ale także o naszą planetę.

Naturalne kosmetyki – jakie produkty wybierać?

Kosmetyki naturalne pozyskiwane są z substancji występujących w przyrodzie, najczęściej pochodzenia roślinnego. Rzadziej wykorzystuje się produkty odzwierzęce np. wosk pszczeli. Dodatkowo naturalne kosmetyki nie zawierają sztucznych barwników i konserwantów.

Odpowiedni skład kosmetyku ma ogromny wpływ na środowisko naturalne. Władze ustawodawcze w Stanach Zjednoczonych, dokładnie na Hawajach chcą zakazać stosowania kremów z filtrem, które w swojej kompozycji zawierają oksybenzon i oktokarboksylan. Te dwa składniki przyczyniają się do bielenia i niszczenia pięknych raf koralowych. Decydując się na zakup danego produktu, należy dokładnie przeczytać skład wybranego preparatu. Nie powinny się w nim znaleźć takie substancje jak:

· Sodium Lauryl Sulfate (SLS),
· Sodium Laureth Sulfate (SLES),
· Magnesium Lauryl Sulfate,
· Ammonium Lary Sulfate,
· Oxybenzone,
· Octocarboxyle,
· Polyethylene (PE),
· Polypropylene (PP).

Warto także zwrócić uwagę na opakowanie produktu. Czy jest biodegradowalne, czy może producent użył taniego aczkolwiek szkodliwego plastiku?

Kosmetyki naturalne – mydło

Mydło jest podstawowym kosmetykiem, który znany jest od setek lat. Jednak dopiero w XIX wieku zaczęto produkować je na masową skalę. Od tego czasu metody produkcji mydła przeszły ogromną metamorfozę. Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie bardzo chętnie sięgali po różnego rodzaju chemiczne kostki myjące, które z prawdziwym, tradycyjnym mydłem miały niewiele wspólnego.

Po wielu latach do łask wróciły kosmetyki naturalne, których skład, właściwości i działanie mają doskonały wpływ na ludzką skórę oraz środowisko. W ofercie marki Organique znajdziemy m.in. tradycyjnie wytwarzane mydło z Aleppo, które nie zawiera SLS, SLES oraz innych toksycznych substancji. Dzięki temu kosmetyk jest neutralny dla planety, a przy tym doskonale pielęgnuje ciało. Mydło z Aleppo doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry atopowej, delikatnej i ze skłonnością do podrażnień. Zawartość oleju z wawrzynu działa antybakteryjnie i wspomaga gojenie się ran.

Popularne naturalne kosmetyki

Wiele znanych firm oferuje nam szereg produktów, takich jak glinki oczyszczające, olejki nawilżające do ciała tłoczone na zimno czy ałun zamiast chemicznego antyperspirantu. Odpowiednio dobrane kosmetyki naturalne nie tylko doskonale wpływają na wygląd skóry, odświeżając i regenerując zmęczony naskórek, lecz także dbają o środowisko. Ich w pełni biodegradowalne składy nie niszczą zasobów naszej planety. Jest to – w dzisiejszych czasach – niezwykle ważne, ponieważ na całym świecie zagrożonych wyginięciem jest wiele gatunków zwierząt i roślin.

Wybieraj produkty świadomie, tym samym wspierając ekologię i ochronę środowiska naturalnego.

mydła, kosmetyki naturalne

Podziel się wiadomością:

Polecamy również