Bodytec salka 045 wp Czy trening EMS jest dla ka dego

Czy trening EMS jest dla każdego?

Gdy jesteśmy ciągle zabiegani i kursujemy bez wytchnienia pomiędzy domem, a pracą, wielu z nas nie ma już siły ani czasu na jakąkolwiek aktywność fizyczną. To bardzo niepokojące, zwłaszcza, że coraz większą część dnia spędzamy siedząc w jednej pozycji, czy to w pracy, czy w domu. Obecny tryb życia wielu ludzi nie jest dobry dla ich kondycji i dla zdrowia. Jak temu zaradzić?

Gdy jesteśmy ciągle zabiegani i kursujemy bez wytchnienia pomiędzy domem, a pracą, wielu z nas nie ma już siły ani czasu na jakąkolwiek aktywność fizyczną. To bardzo niepokojące, zwłaszcza, że coraz większą część dnia spędzamy siedząc w jednej pozycji, czy to w pracy, czy w domu. Obecny tryb życia wielu ludzi nie jest dobry dla ich kondycji i dla zdrowia. Jak temu zaradzić?

Na szczęście istnieje rozwiązanie dla tych osób, które chciałby podjąć się ćwiczeń, ale są ograniczone przez różne czynniki – brak czasu, słabą kondycję, a także bóle kręgosłupa czy różnego rodzaju kontuzje. Coraz większe grono zainteresowanych decyduje się na ćwiczenia EMS. Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym jest tak zwany trening EMS, nie martw się – BodyTec20 z chęcią przybliży Ci, jak działa i jakie efekty daje stymulacja mięśni prądem.

Co to jest EMS?

EMS to skrót od Electrical Muscle Stimulation, który oznacza elektrostymulację mięśni za pomocą specjalnych impulsów. Ćwiczenia wspomagane prądem są coraz bardziej popularne i zdobywają nowe rzesze fanów wśród Polaków. Dlaczego? Trening EMS sprawia, że efekty ćwiczeń są dużo szybsze niż efekty tradycyjnych treningów. Jak to możliwe?

Trening EMS to 20 minut treningu personalnego, w trakcie którego osoba wykonuje ćwiczenia, które wyznacza trener. Podczas wysiłku fizycznego jest podłączona do specjalnego urządzenia – miha bodytec. Wysyła ono impulsy elektryczne, które trafiają do mięśni przez dedykowaną kamizelkę i opaski na ramiona, uda oraz pośladki. Co daje stymulacja mięśni? Impulsy sprawiają, że mięśnie kurczą i rozkurczają się zdecydowanie szybciej, a intensyfikacja ich pracy wpływa na szybsze efekty wizualne. Co więcej, elektrostymulacja dociera nawet do mięśni głębokich, które bardzo trudno jest poruszyć podczas tradycyjnego treningu. W ciągu 20 minut pracuje ich aż 450, dzięki czemu jednorazowo można spalić nawet 1200 kalorii! Jeden trening EMS odpowiada trzem tradycyjnym treningom na siłowni. Dzięki takiej metodzie można zauważyć jędrniejszą skórę już po 2-3 treningach, a po 6-7 zanotować redukcję tkanki tłuszczowej. A to nie wszystko!

Elektrostymulacja mięśni to także forma rehabilitacji, która zyskała wielu zwolenników wśród profesjonalnych sportowców i fizjoterapeutów. Osoby, które chcą pozbyć się bólu kręgosłupa albo dojść do sprawności po kontuzji, często wybierają trening EMS na podstawie pozytywnych opinii.

Przeciwwskazania do treningów EMS

Dla kogo trening EMS jest odpowiedni? Praktycznie dla każdego! Ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni są zawsze starannie wybierane przez trenera personalnego i dostosowywane do poziomu osoby ćwiczącej. Nieważne, czy dana osoba ma dwadzieścia, czy sześćdziesiąt lat, czy lubi aktywność fizyczną, czy do tej pory od niej stroniła. Nie ma też znaczenia płeć, waga, ani wygląd. W Bodytec20 każdy może przyjść i przekonać się jak elastyczny i urozmaicony może być trening z elektrostymulacją.

Ćwiczenia EMS są bezpieczne, ale niestety zdarza się, że w niektórych przypadkach elektrostymulacja mięśni nie jest wskazana. Nalezą do nich wszelkie choroby typu epilepsja, nowotwór czy przepuklina. Przeciwwskazaniem jest także posiadanie rozrusznika serca, którego praca mogłaby być zakłócona przez impulsy elektryczne. Również przewlekłe stany zapalne i gorączkowe powinny na jakiś czas wykluczyć ten rodzaj aktywności fizycznej. Trening EMS jest przeznaczony dla osób dorosłych, zatem młodsi pasjonaci ćwiczeń muszą uzbroić się w cierpliwość.

Jeżeli trenujemy regularnie, a EMS traktujemy jako urozmaicenie swojego planu treningowego, również szybciej dostrzeżemy efekty. Należy jedynie pamiętać, że elektrostymulacja jest dość sporym wysiłkiem fizycznym i nie należy na dzień sesji z elektrostymulatorem planować innych wymagających ćwiczeń.

Do treningu EMS nie trzeba się specjalnie przyszykowywać, a jedyne, co trzeba zrobić to zarezerwować sobie 20 minut raz w tygodniu. BodyTec20 organizuje dla klienta strój, ręcznik oraz butelkę wody. Elektrostymulacja mięśni brzucha i wszystkich innych mięśni nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania.

EMS niewskazane dla kobiet w ciąży

Trening EMS z całą pewnością nie jest wskazany dla kobiet, które są w ciąży. Z kolei stymulacja mięśni jest bardzo polecana po urodzeniu dziecka, jeżeli kobieta jest gotowa i ma chęć oraz potrzebę, aby wrócić do swojej poprzedniej sylwetki. W trakcie ciąży oraz porodu ciało bardzo się zmienia – jego kształt i waga ulegają wahaniom. Elektrostymulacja mięśni brzucha to popularny wybór wśród młodych mam, które chcą wyrzeźbić i przywrócić jego jędrność. Wiadomo też, że przy opiece nad małym dzieckiem priorytetem nie są już regularne treningi. Ćwiczenia EMS, które wystarczy wykonywać raz w tygodniu przez zaledwie 20 minut, są optymalnym wyborem dla kobiet, które decydują się na powrót do aktywności fizycznej.

Elektrostymulacja i opinie na jej temat krążą pomiędzy kobietami, które chętnie dzielą się swoimi patentami na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Warto przyjść do BodyTec20 i przekonać się na własnej skórze, jak bezpieczną i skuteczną metodą jest trening EMS.

Artykuł partnera

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link