Kremzkolagenem Czy krem z kolagenem jest skuteczny

Czy krem z kolagenem jest skuteczny?

Z wiekiem zaczyna zanikać produkcja kolagenu w skórze, w szczególności nasila się po 25 roku życia. Kolagen cechuje się rzadko spotykaną odpornością na rozciąganie, dlatego odpowiada za elastyczność skóry. Zmniejszanie się jego zawartości w skórze doprowadza do powstawania zmarszczek oraz utraty jędrności skóry, co szczególnie jest zauważalne na twarzy i szyi. Podążając za potrzebami skóry, prawie każdy skuteczny krem na zmarszczki w swoim składzie posiada kolagen lub kwas hialuronowy.

Krem na zmarszczki

Głównym celem stosowania kremu na zmarszczki jest redukcja widoczności już istniejących charakterystycznych wgłębień w skórze oraz zapobieganie powstawaniu kolejnych. Ponadto, skład kremów przeciwzmarszczkowych ma za zadanie chronić skórę przed nadmierną utratą wody, sprawiając, że wygląda świeżej i młodziej. Największą efektywnością cieszą się w niwelowaniu płytkich zmarszczek, jednak regularne stosowanie kremów pozwala poprawić wygląd wszystkich powstałych zmian na skórze. Optymalnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie stosowania kremu przeciwzmarszczkowego już w wieku 25 lat, kiedy stosowany jest w charakterze profilaktycznym.

Kolagen do twarzy pozwala uzupełnić powstające naturalnie niedobory i zahamować proces starzenia (więcej na temat samego kolagenu przeczytasz tutaj – https://bol-stawow.pl/kolagen/). Do skóry dostarczane są substancje, które są w coraz mniejszej ilości samodzielnie przez nią produkowane.

Naukowcy dokonali klasyfikacji ze względu na typy kolagenu, których w tkankach zwierzęcych jest tylko osiem dokładnie poznanych. W ludzkiej skórze dominuje kolagen typu I i III. Kolagen typu I licznie występuje w skórze i jest nieoceniony w procesie odbudowy skóry po jej mechanicznym uszkodzeniu oraz w utrzymaniu jej jędrności. Kolagen typu III, powstaje na skutek przemiany z fibroblastów, przed kolagenem typu I. Dokładny opis poszczególnych typów kolagenu znajdziesz w tym artykule https://bol-stawow.pl/blog/jakie-sa-typy-kolagenu/.

Krem z kwasem hialuronowym

Kolejnym sprzymierzeńcem w walce z upływającym czasem jest krem z kwasem hialuronowym, naturalnym związkiem organicznym, który występuje w ludzkim organizmie. Jego największą zaletą jest umiejętność przenikania wgłąb skóry, zapewniając długotrwałe nawilżenie komórek. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego ma zdolność do związania aż 250 cząsteczek wody. Zwiększając swoją objętość sprawiają, że skóra wygląda młodziej, jest bardziej napięta, a drobne zmarszczki znikają lub są mało widoczne.

Działanie kwasu hialuronowego zostało potwierdzone w licznych badaniach naukowych. Stosowanie specyfików zawierających kwas hialuronowych już po dwóch tygodniach przynosi oczekiwane efekty. Skóra staje się bardziej nawilżona, gładka a przede wszystkim jędrniejsza. Regularne stosowanie kremu z kwasem hialuronowym przez dwa miesiące przyczyni się średnio do zmniejszenia widoczności zmarszczek aż o 40%.

Kremy z kwasem hialuronowym cieszą się ogromną popularnością, ponieważ poprawiają nawilżenie i wygląd skóry, co wizualnie odejmuje lat. Kwas hialuronowy znalazł swoje zastosowanie także w medycynie estetycznej. Wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek oraz korygowania asymetrii na twarzy. Ponadto, kwas hialuronowy odpowiada za zwalczanie wolnych rodników, które są jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry.

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link