Dieta Czy dieta pude kowa jest skuteczna

Czy dieta pudełkowa jest skuteczna?

Catering dietetyczny staje się coraz bardziej popularny. Wzrasta liczba osób z niego korzystających, bo jest wygodną formą dbania o zdrową dietę. Catering jest szczególnie popularny wśród osób chcących schudnąć. Dzięki niemu możesz mieć dietę dopasowaną do swoich potrzeb, a codziennie rano świeże posiłki są dostarczane do twoich drzwi. To bardzo komfortowa opcja. 

Czy dieta pudełkowa jest skuteczna?

Przed zakupem diety pudełkowej wiele osób zastanawia się nad tym, czy dieta pudełkowa jest skuteczna. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Po pierwsze skuteczność cateringu zależy od firmy, z jakiej usług korzystamy. Jeżeli trafimy na nieprofesjonalną, która nie dba o jakość produktów, a tym bardziej nie zwraca uwagi na dokładną kaloryczność zamówionej diety, możemy się bardzo rozczarować. Posiłki mogą być niesmaczne lub co gorsza przygotowane z produktów o słabej jakości. Dlatego jeśli już zdecydujemy się na catering dietetyczny, to warto wybrać sprawdzoną firmę, która cieszy się dobrymi opiniami na rynku diet pudełkowych. 

Kolejnym czynnikiem decydującym o skuteczności diety pudełkowej jest to, czy będziemy z niej sumiennie korzystać. Nie powinniśmy pomijać posiłków ani pozwalać sobie na jedzenie słodyczy lub innych fast foodów. Samo wykupienie pakietu cateringu dietetycznego, bez ćwiczeń fizycznych i dobrych  wyborów żywieniowych, nie zagwarantuje nam sukcesu. 

Dieta pudełkowa będzie skuteczna wtedy, gdy będziemy jeść tylko zaplanowane przez dietetyka posiłki oraz regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Dlatego catering dietetyczny jest dobrym wyborem, ponieważ nie trzeba wymyślać potraw i ich gotować. Wszystko przyjeżdża codziennie rano. Prosto i komfortowo. 

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa polega na tym, że poprzez stronę danej firmy np. easydiet.pl wypełniamy formularz kontaktowy lub dzwonimy do dietetyka i mówimy, jakie są nasze cele, preferencje żywieniowe, dolegliwości. Następnie dietetyk w oparciu o zebrany wywiad, dobierze dla nas odpowiednią dietę. Po złożeniu zamówienia rozpoczną się dostawy naszego jedzenia, pod wybrany adres. Każdego dnia dostaniemy 5 posiłków, które będą o odpowiedniej kaloryczności. Każdy posiłek będzie szczelnie zapakowany, więc bez problemu można je zabrać ze sobą do pracy,  w podróż czy na uczelnię. Zaletą takiego systemu żywienia jest fakt, że nasze zdrowie nie cierpi, nawet wtedy, gdy nie mamy czasu zrobić zakupów czy przygotowywać posiłków. 

Dla kogo jest catering dietetyczny 

Catering dietetyczny jest dla wszystkich tych, którzy dbają o swoje zdrowie. Pracownicy korporacji są najczęściej bardzo zapracowani i nie mają czasu i siły na gotowanie. Podobnie jak większość osób pracujących w dużych miastach. Dieta w pudełkach jest niezwykle wygodna dla takich ludzi. Rano przed wyjściem do pracy, otrzymują zestaw posiłków na cały dzień i jeśli do domu wrócą dopiero wieczorem, to mogą całe jedzenie zabrać ze sobą. 

Tak naprawdę catering dietetyczny jest dla każdego, kto dba o swoje zdrowie. Bez różnicy gdzie pracuje. Każda osoba, chcąca zadbać o swoje zdrowie, może skorzystać z diety pudełkowej.

Jak zamówić dietę pudełkową?

Catering dietetyczny najprościej jest zamówić przez internet. Dobrze jest też składać zamówienie w firmie, która ma dobre opinie lub jest polecana przez znajomych. Na stronie easydiet.pl znajdziemy wiele opcji żywieniowych. Każdy z pewnością znajdzie dietę odpowiednią dla siebie. Do wyboru mamy: program zdrowe odchudzanie, zdrowa dieta na co dzień czy program wegetariański oraz wiele innych. 

Po wejściu w zakładkę “zamów dietę” możemy wybrać program żywieniowy, który nam pasuje. Potem opłacamy zamówienie i pozostaje nam już tylko czekać na torbę z naszym jedzeniem. 

Plusy i minusy stosowania diety pudełkowej

Stosowanie diety pudełkowej ma wiele plusów. Największym jest wygoda i komfort. Nie musimy się martwić o robienie zakupów i nie musimy niczego gotować czy piec. Wszystko dostajemy estetycznie zapakowane i dostarczone pod same drzwi naszego mieszkania. Możemy zadbać o swoją zdrową dietę nie ruszając się z domu.

Dla niektórych minusem może być cena. Jednak jeżeli komuś zależy na własnym zdrowiu, a naprawdę nie ma czasu gotować, to catering dietetyczny i jedzenie w pudełkach jest naprawdę dobrą opcją, bo pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jeżeli pomyślimy, ile czasu zajęłoby nam pojechanie na zakupy, wyszukanie wszystkich produktów potrzebnych do przygotowania naszej diety oraz późniejsze gotowanie, to koszt cateringu dietetycznego nie wydaje się już taki wysoki. 

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link