Dywan jak sweter Co ma wsp lnego sweter z dywanem czyli o najnowszym trendzie w aran acji wn trz

Co ma wspólnego sweter z dywanem, czyli o najnowszym trendzie w aranżacji wnętrz.

Aranżacja wnętrz to nie tylko dobór odpowiednich kolorów czy dodatków. Ważne są również detale, które są odpowiedzialne za klimat i charakter pomieszczenia. Niektóre decydują nawet o stylu całej dekoracji. Tak jest chociażby w przypadku dekoracji wnętrz w estetyce vintage, gdzie postarzane srebro czy złoto jest jej wyznacznikiem. Z kolei pastelowe kolory łączone z wyschniętym i podrapanym drewnem oddają piękno i urok rustykalnych elementów.

Jednak obecnie, najgorętszym trendem podbijającym tłumie salony jest wyplatany dywan, którego oczka przypominają ciepły i wełniany sweter. Szukaj dywany sklep w internecie, by zakupić taki model. Co takiego niezwykłego jest w tego rodzaju dodatkach, że sławni projektanci zachwycają się tym rozwiązaniem wnętrzarskim?

Splotowy zawrót głowy

Oczywistym jest, że sweter kojarzy się większości osób z domowym zaciszem i ciepłem. Przywodzi na myśl pozytywne chwile spędzone w gronie rodziny i przyjaciół. I dlatego właśnie jest to jeden z powodów rosnącej popularności wyplatanych dywanów.

Co ciekawe, taki sposób tkania świetnie sprawdza się zarówno dla materiałów syntetycznych jak i naturalnych. Można spotkać się więc z modelami z wełny oraz z polipropylenu. Drugą zaletą jest ich wygląd i elastyczność samego splotu. W zależności od osobistych preferencji są dostępne do wyboru modele o większych lub mniejszych oczkach. Niektóre nawet przypominają grube warkocze o niezwykłej miękkości.

Unikalny wygląd i miękkość dywanu

Nie ma co ukrywać, taki rodzaj dywanu musi zaskoczyć gości. Nie tylko dlatego, że jest nowością w branży dekoracji wnętrz. Wypukłe i rzucające się z daleka sploty po prostu wprowadzają przytulny klimat i zachęcają do relaksu na jego miękkiej powierzchni. Jeśli postawimy na naturalne tworzywo, ten efekt jest jeszcze bardziej odczuwany. Wiele modeli wykonuje się z filcu nowozelandzkich merynosów, który jest odporny na przetarcia oraz zmechacenia. A to w przypadku tych dywanów jest bardzo ważną cechą. Dlatego też stosuje się sprasowaną wersję filcu, który przez swoją zbitą formę jest mniej podatny na wystąpienie wspomnianych defektów.

Nie ma nic gorszego niż wystające włókna i zgniecione kształty splotów.Dla bezpieczeństwa zawsze można wybrać takie, które są wykonane z polipropylenu. Sztuczny materiał posiada wysoką wytrzymałość i nie przyczynia się do rozwoju roztoczy czy grzybów. Łatwo się czyści i nie podlega tak szybko uszkodzeniom mechanicznym, co naturalna wełna.

Salon, sypialnia czy pokój?

Wyplatane dywany można zastosować we wszystkich pomieszczeniach. Pięknie prezentują się w salonie w otoczeniu stonowanych i neutralnych dodatków. Świetnie wypadają w sypialni, gdzie wprowadzą wyjątkową miękkość dla stóp i umilą poranne wstawanie. Wiele osób również stosuje je do gabinetów czy pokoju dla nastolatka. Wszystko tak naprawdę zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Szare lub brązowe modele doskonale wyglądają w zestawieniu z geometrycznymi dodatkami w skandynawskim stylu. Z kolei kolorowe wersje dywanów sprawdzą się w pokoju dla dziecka.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link