TWEED CLASSIC BLUE Classic Blue 8211 kolor roku 2020 8211 w najnowszych kolekcjach marek modowych

Classic Blue – kolor roku 2020 – w najnowszych kolekcjach marek modowych

Classic Blue, to jak wszyscy pewnie doskonale wiedzą, kolor roku 2020. Co ogłosił już jakiś czas temu jedyny władny w materii Instytut Pantone, a o czym i my już pisaliśmy.

Zobacz: Classic Blue kolor roku 2020

W naturze to odcień nieba o zmierzchu, w modzie interpretowany jest jako ten dodający elegancji, dawniej uzyskiwany z kamienia lapis lazuli, tak drogiego jak złoto.

Classic Blue to odcień nieba o zmierzchu, który ma podkreślać spokój, stałość, wiarygodność. To kolor, który wycisza, a w modzie świadczy o niezwykłym poczuciu elegancji. Dawniej barwę tę uzyskiwano z kamienia kapis lazuli, tak drogiego jak złoto.

– Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać – uzasadniał wybór koloru Leatrice Eiseman, executive director w Pantone Color Institute.

Od tego też momentu stało się jasne, że Classic Blue będzie obecny w tym roku wszędzie – nie tylko w kolekcjach światowych projektantów, marek modowych, ale i w trendach mody ulicznej, wystroju wnętrz czy po prostu w życiu codziennym.

My przyjrzeliśmy się jego wykorzystaniu w najnowszych kolekcjach marek modowych dostępnych na naszym rynku. Poczynając, można powiedzieć, od stóp. Bo kolor ten pojawił się między innymi w kolekcjach butów Tamaris, zarówno w wersji sportowej, jak i eleganckich szpilek. Bluzki, koszule damskie, spódnice w tym kolorze mają w swoich ofertach między innymi marki Ochnik czy Moodo. Eleganckie suknie Classic Blue znajdziemy w ofercie marki Van Graaf. Nie może się obejść oczywiście bez dodatków. Tu godne uwagi są eleganckie, jak sama barwa, torebki Michael Kors.

Słowem, od stóp do głów możecie się bez problemu ubrać w najmodniejszym kolorze w tym roku.

 

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link