włosom większej objętości

Chcesz nadać włosom większej objętości? Sprawdź nasze sposoby

Miękkie, gęste i puszyste są dopełnieniem kobiecej urody. Niestety natura nie jest sprawiedliwa. Jeśli twoje włosy są cienkie, oklapnięte i wyglądają nie tak, jak sobie życzysz, koniecznie sprawdź nasze sposoby na puszyste włosy.

1. Susz włosy na szczotce

Najlepiej, żeby szczotka była okrągła, miała naturalne włosie i ceramiczny środek. Dzięki temu nie będzie się nadmiernie nagrzewała, więc nie zniszczysz włosów. Zabieg jest pracochłonny, ale na pewno wart starań. Zacznij od włosów tuż przy szyi i kieruj się ku górze. Nawijaj pojedyncze pasma na szczotkę i susz. Jeśli masz cienkie włosy, zawijaj je do środka, w ten sposób optycznie powiększysz fryzurę. Jeśli próbujesz nadać więcej objętości włosom puszystym z natury, wywijaj je na zewnątrz.

2. Pokochaj loki

Nic nie działa tak skutecznie i nie dodaje fryzurze puszystości i objętości, jak właśnie loki. Jeśli dobrze to rozegrasz, nawet cienkie i delikatne włosy będą wyglądały na gęste, mocne i bujne. Najwygodniejszym sposobem na wyczarowanie loków jest termo lokówka lub karbownica, ale tylko grube i mocne włosy dobrze znoszą regularne nagrzewanie. Te delikatne muszą się zadowolić wałkami i papilotami.

3. Trwała ondulacja

Ten sposób poleca się osobom, które mają krótkie, ewentualnie pół długie włosy. Nie mówimy tu o typowej trwałej ondulacji, po której włosy są mocno skręcone, ale o tej lekkiej, która uniesie je u nasady. Sprawdza się zarówno w przypadku ciężkich i oklapniętych grubych włosów, jak i tych cienkich, delikatnych, które nie chcą się układać.

4. Delikatny balejaż

Różne kolory włosów to sposób na oszukanie wzroku osób, które na nas patrzą. Balejaż powinien wyglądać na naturalny, jakby to słońce wyczarowało jaśniejsze i ciemniejsze pasemka. Mocno kontrastowy balejaż zrobiony na grubych pasmach da dokładnie odwrotny efekt, podkreśli niewielką ilość włosów i ich tendencję do opadania.

Balejaż to metoda, która sprawdza się na każdych włosach, zarówno krótkich, jak i długich.

5. Ruchomy przedziałek

Przyzwyczajenie to druga natura, dlatego nie mamy tendencji do zmieniania fryzury. Niestety nasze włosy tego nie lubią. Jeśli przedziałek przez długi czas jest w tym samym miejscu, włosy prawie na pewno leżą płasko na głowie. Bierze się to z utraty sprężystości u ich nasady. Aby zmienić ten stan rzeczy, wystarczy przenieść przedziałek z jednej strony głowy na drugą.

6. Dieta dla włosów

Włosy, jak każda część ciała potrzebują stosownego odżywiania, by zdrowo wyglądać. Najważniejsze dla nich są witaminy A, B i H. Ponadto potrzebują siarki, cynku, krzemu i magnezu. Najłatwiej dostarczyć tych składników odpowiednią dietą bogatą w owoce i warzywa. Można też wypróbować dostępne w aptekach suplementy diety.

7. Suszenie głową w dół

Mało wygodne i wymagające odrobiny kondycji i wytrzymałości. Warto podjąć trud, bo efekty warte są starań. Suszone w ten sposób włosy są ładnie uniesione u nasady. Niestety efekt utrzymuje się stosunkowo krótko. Fryzurę można wzmocnić kosmetykami do stylizacji włosów. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się lakier.

8. Zagęszczanie włosów

Jeśli wszystkie domowe sposoby zawodzą, można poddać się zabiegowi zagęszczania włosów. Taki zabieg wykonuje się w salonie fryzjerskim, efekt utrzymuje się kilka miesięcy.

9. Cieniowanie

Cieniowane włosy zawsze dają efekt większej objętości i puszystości. Szczególnie dobrze sprawdzają się wszelkie fryzury damskie wymagające stopniowania włosów.

Scroll to Top
Scroll to Top