Japan 1743370 1280 Catering dietetyczny jako zamiennik w asnej diety

Catering dietetyczny jako zamiennik własnej diety

Przeciętna kobieta stosuje kilka diet w ciągu roku. Szukając najłatwiejszego i najszybszego sposobu, aby zrzucić zbędne kilogramy. Zapominając przy tym niejednokrotnie o swoim zdrowiu.

Odrzućmy na chwilę marzenie o cudownych dietach, gdzie przez cały dzień je się tylko jajka i sałatę, a spróbujmy dietę zamienić na zdrowe odżywianie. Skutkiem ubocznym tej zamiany będzie ubytek kilogramów i świetny humor.
Brak czasu jest powszechną wymówką, aby zadbać o to, co jemy. Zakupy wymagają czasu, gotowanie też dla niektórych nie jest ulubionym zajęciem, kiedy przychodzą głodni po pracy. Rozwiązaniem może być catering dietetyczny. Nie dość, że firmy dostarczają jedzenie pod wskazany adres, to jeszcze będzie wszystko świeże, po porcjowane i z odpowiednią ilością mikro i makro elementów dostosowaną do naszych potrzeb.

Co nam daje catering pudełkowy?

– Dieta pudełkowa z dowozem przede wszystkim jest wygodna, bo nie musimy kupować produktów ani gotować. Smaczne posiłki mamy na wyciągnięcie ręki.
– Jest dostosowana do naszych potrzeb, odpowiednia ilość kalorii, białek, węglowodanów czy tłuszczy.
– Dba o nasze zdrowie. Doświadczeni dietetycy najpierw zrobią z nami wywiad dotyczący stanu naszego zdrowia i przebytych chorób, aby później dobrać optymalne składniki. Dla jednych to będzie mniejsza ilość cholesterolu, cukru, a dla innych eliminacja gluteny, czy też produktów uczulających.
– Dostarcza nowych smaków. Będziemy mogli spróbować nowych potraw i składników czy przypraw, co na pewno ucieszy przy każdym otwarciu kolejnego pudełka.

Czy korzystanie z tego rodzaju diet się opłaca ?

Na to pytanie musimy sobie sami odpowiedzieć. Oszczędzamy czas przeznaczony na zakupy i gotowanie, który możemy wykorzystać dla siebie i dla rodziny. Jemy zdrowo i łatwiej trzymamy się diety, bo mamy świadomość, że jemy tylko posiłki, które są do nas dostarczone przez catering dietetyczny.
Jest to kilka odpowiednio zbilansowanych posiłków rozłożonych na cały dzień, aby nie czuć głodu. Każdy posiłek zawiera dane dotyczące składu produktów oraz w jakiej formie jest zalecane podanie, czy na zimno, czy też wymaga podgrzania. Unikamy pokus, bo nie musimy robić zakupów. Nie chodzimy głodni do sklepów i nie kupujemy zbędnych przekąsek, które często odpowiadają za nadmiar naszych kilogramów.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link