Castor et Pollux

Castor et Pollux – premiera pierwszej polskiej inscenizacji perły baroku!

Na 21 marca Warszawska Opera Kameralna zaplanowała premierę „Castor et Pollux” – dzieła w scenicznej wizji Dedy Cristiny Colonny i Francesco Vitalego.

Realizatorzy słynnej „Armidy” ponownie zaskoczą nas nowatorskim podejściem do klasyki francuskiej opery – otwierając wrota do świata magii, tarota i gwiazd.

Moja wizja inscenizacji i choreografii „Castor et Pollux” w Warszawskiej Operze Kameralnej jest odczytaniem libretta przez pryzmat ezoterycznej astronomii, opisaniem fabuły jako osobistej podróży człowieka od targanych nim wewnętrznych sprzeczności po podbój ludzkiej świadomości, natury jako harmonii kontrastujących ze sobą sił. Przedstawione postacie dramatu będą mieć swoje odpowiedniki z Wielkich Arkanów Tarota. Więcej nie zdradzam …

W tych słowach Dedy Cristiny Colonny kryje się nie tylko autorska wizja odczytania dzieła antycznej historii dwóch braci – bliźniaków, ale stają się one bodaj najbardziej intrygującym zwiastunem, swoistym swatem melomana ze sztuką.

Premiera dzieła w scenicznej wizji Dedy Cristiny Colonny i Francesco Vitalego, tandemu świetnie znanego polskiej publiczności za sprawą obsypanej laurami inscenizacji opery „Armide” Jana Baptysty Lully staje się jedną z kluczowych pozycji X Festiwalu Oper Barokowych w Warszawie.

Castor et Pollux 21 marca 2020, g. 19.00 – PREMIERA!

Pozostałe terminy: 22, 23, 24 marca
OPERA | Teatr WOK, al. Solidarności 76b
X Festiwal Oper Barokowych

KUP BILET NA PREMIERĘ

Podziel się wiadomością:

Polecamy również