Walentynki

Boskie Walentynki w kinie: „Jezus mnie kocha” – wideo

14 lutego, w Walentynki, w kinach pojawi się przewrotna i bardzo oryginalna komedia romantyczna pt. „Jezus mnie kocha” w reżyserii Floriana Davida Fitza. Nie jest to film religijny, jak mógłby sugerować tytuł, a pełna humoru komedia o końcu świata i początkach wielkiej miłości.

Główna bohaterka filmu, Marie, dowiaduje się, że dokładnie za tydzień nastąpi Apokalipsa, a wraz z nią koniec świata. W obliczu takich wydarzeń Marie postanawia po raz ostatni poszukać prawdziwego szczęścia. Na start porzuca przed ołtarzem swojego drobnomieszczańskiego narzeczonego. Nie chce skończyć jak jej matka i pielęgnować życia w słodkiej iluzji. Marie nie chce iść na łatwiznę i kandydatom na jej chłopaka stawia wysokie wymagania. Czy jej pragnienia się spełnią? Pojawia się taka szansa, gdy poznaje Jeshuę, który wydaje się być miły i wrażliwy. Zachowuje się jakby znał każdą jej myśl oraz rozumiał wszystkie życzenia. Czy to partner idealny? Marie chciałaby tak myśleć, ale niepokoi ją fakt, że Jeshua podobno nigdy nie jadł pizzy i twierdzi, że to ona pokazała mu, jak wyglądają pomidory… Czy czegoś jeszcze nie doświadczył w życiu jej boski mężczyzna? Na to wygląda…

„Jezus mnie kocha” jest debiutem reżyserskim aktora i scenarzysty Floriana Davida Fitza, znanego z wybitnej kreacji mężczyzny z zespołem Tourette’a w filmie „Vincent chce nad morze”.

Florian David Fitz – Urodził się w Monachium w 1974 roku. W 1998 roku ukończył w USA czteroletni kurs aktorstwa na prestiżowym college’u The Boston Conservatory. Po studiach udał się na europejskie tournée z musicalem „The Rocky Horror Show”; później pojawiał się regularnie na deskach teatru Münchener Volkstheater. Od 2000 roku gra w filmach i serialach telewizyjnych. W 2006 roku Fitz zachwycił krytyków i publiczność kreacją Götza w filmie Stefana Holtza „Meine verrückte türkische Hochzeit”. Dwa lata później utalentowany aktor ukradł serca widzów wcielając się w postać wygadanego i szalenie przystojnego lekarza w serialu RTL „Doctor’s Diary”. W 2008 roku rola Dr. Marka Meiera przyniosła mu nominację do Niemieckich Nagród Telewizyjnych (German Television Award). Fitz zaczął być jednym z najbardziej rozchwytywanych narodowych aktorów. Poza tym doświadczenie zdobywał m.in. na planach komediowych filmów Petera Gersina „Mädchen, Mädchen 2 – Loft oder Liebe” (2004), Floriana Hoffmeistra „3° kälter” (2006) czy Simona Verhoevena „Männerherzen” (2009). Wystąpił też w świetnie przyjętej historycznej komedii Detleva Bucksa „Die Vermessung Der Welt” (2012).

Dystrybutorem filmu jest Vivarto.

Piosenka z filmu LENA „STARDUST”

plakat_jezus_z_logotypami_i_haslem4316d61a6494

Podziel się wiadomością:

Polecamy również