Categories: Kultura

Boskie matki

Boskie matki to tytuł albumu, który został wydany przez fundację Rak’n’Roll. Wygraj życie. Jego bohaterki to kobiety, które zdecydowały się na łączenie ciąży, macierzyństwa z rakiem. Wygrały życie podwójnie! Dokonały cudu i urodziły zdrowe dzieci. Stały się ikonami do naśladowania przez inne kobiety w podobnych sytuacjach. Stały się boskie!

Już wiosną odbędzie się premiera albumu „Boskie matki”, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na odremontowanie poczekalni onkologicznych. Album przedstawia sylwetki kobiet, których historie pokazują, że mimo choroby nowotworowej można żyć pełnią życia, mieć mnóstwo energii, a przede wszystkim urodzić zdrowe dziecko i spełnić się w roli matki – boskiej matki! „Boskie matki” to kobiety chorujące na raka, ale walczące, radosne i szczęśliwe. Ich historie łamią stereotypy i  okazują, że mimo ciężkiej choroby można czuć się spełnioną kobietą i zostać szczęśliwą matką.

Konwencja albumu nawiązuje do ikonografii religijnej. Bohaterki zdjęć zostały przedstawione jednak w zupełnie zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Autorem 12 zdjęć do albumu, jest podobnie jak w zeszłym roku Andrzej Świetlik. Konwencja zdjęć utrzymana jest w charakterze prostych zdjęć z ukrycia, dlatego też sesje odbyły się w przestrzeni miejskiej, w parkach, na ulicy, a nie w studiu fotograficznym.

Ale album to nie tylko zdjęcia, ale także cudowne, wzruszające historie. O Magdzie, która „chce krzyczeć do wszystkich, że z rakiem można urodzić zdrowe dziecko”, o Dorocie, która „Nie czuje się upoważniona do tego określenia”, czy Zosi mówiącej do swojego dziewięciomiesięcznego brzucha „Synku, bez ciebie nie dałabym rady”.

Rak’n’rollowy album można kupić od 26 maja 2011 w Empiku, a także dużych księgarniach w całym kraju. Całkowity dochód ze sprzedaży albumu zostanie przeznaczony na remont poczekalni onkologicznych.
Sprzedaż albumu pozwoli fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie zdobyć środki na odnowienie poczekalni onkologicznych. To smutne i przytłaczające miejsca, gdzie chorzy spędzają zwykle długie godziny w kolejce do specjalisty. Telewizory emitujące edukacyjne i terapeutyczne treści, głośniki z muzyką, dystrybutory z wodą, kolorowe ściany i wygodniejsze fotele to tylko niektóre z elementów, które będą uprzyjemniać pacjentom godziny oczekiwań i odwrócić choć trochę uwagę od problemu, z którym tu przychodzą.

Share