BLESSUS SS14 05 Blessus wiosna lato 2014

Blessus wiosna-lato 2014

Przed Państwem najnowsza kolekcja Blessus na nadchodzące sezony. Sesja wizerunkowa marki to nie tylko wyjątkowe projekty Michaela Hekmata, ale i wyjątkowe miejsce. Marka Blessus jako pierwsza miała okazję zorganizować sesję zdjęciową w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Żydów Polskich w Warszawie.

O kolekcji wiosna-lato 2014
Kolorystyką nawiązuje do Kraju Kwitnącej Wiśni. Koncentracja na detalach, wykonaniu to już typowy element twórczości projektanta, który w tym sezonie nawiązał do bardziej łagodnych, miękkich i może wręcz romantycznych sylwetek. Ubrania dalej pozostają wierne estetyce BLESSUS, jednak tym razem są nieco bardziej kobiece. Ultra lekkie, jedwabne tafty, sprowadzone z Japonii, dodają spręzystości, włoskie jerseye natomiast podkreślają krawiecki charakter sukienek. Wszystkie aplikacje na ubraniach zostały wykonane ręcznie razem we współpracy z DECOLOVE Atelier.

W projektach BLESSUS najlepiej czują się kobiety nowoczesne i wymagające, dla których indywidualne podejście i filozofia szycia na miarę, są kluczowe. Głównym elementem każdej kolekcji są kreatywne cięcia, dzięki którym powstaje prosta a zarazem unikatowa forma. Charakterystyczną cechą projektów BLESSUS jest przywiązanie do włoskiej filozofii krawiectwa miarowego. Dbałość o każdy szczegół wykończenia mankietu, kołnierzyka, draperii czy rękawa. BLESSUS kieruje swoje projekty do kobiet szukających precyzji, innowacyjnych faktur oraz nienagannych wykończeń.

Za dział kreatywny brandu odpowiada Michael Hekmat, absolwent prestiżowej Istituto Marangoni w Mediolanie, pracował dla Vivienne Westwood w Londynie, Proenza Schouler w Nowym Jorku i Giambattista Valli w Paryżu. Jest podwójnym laureatem włoskiej edycji Vogue Talents.

[nggallery id=5398]

Zdjęcia – Małgorzata Turczyńska;
Make-up – Pola Dzwigała;
modelka – Patrycja Gacka /Modelplus;
Włosy – Radek Rociński /LoveConcept;
Dodatki – Decolove Atelier;
Lokalizacja – Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie;
Koordynacja – Michał Borowik

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link