Face mask 4978853 640 Bezp atne wideoczaty z lekarzem ginekologiem i lekarzem rodzinnym

Bezpłatne wideoczaty z lekarzem ginekologiem i lekarzem rodzinnym

#Porozmawiajmyotwarcie o zdrowiu w dobie koronawirusa

 

Gedeon Richter Polska Sp. z o.o., w ramach VI edycji programu „Recepta na Sukces”, postanowił zwrócić uwagę na rolę właściwej komunikacji na linii ginekolog – pacjent i farmaceuta  – pacjent. Dlatego, w związku z trudną sytuacją dla pacjentek i pacjentów, wywołaną pandemią koronawirusa, w ramach programu  wystartował  cykl bezpłatnych wideoczatów on-line z lekarzem ginekologiem oraz lekarzem rodzinnym.

Gedeon Richter Polska Sp. z o.o., w ramach VI edycji programu „Recepta na Sukces” zainicjował kampanię społeczno-edukacyjną pod hasłem „Porozmawiajmy otwarcie o…” #porozmawiajmyotwarcie. W ramach kampanii firma podejmować będzie działania zwiększające świadomość  studentów medycyny i farmacji, a także lekarzy i farmaceutów, w zakresie potrzeb komunikacyjnych kobiet podczas konsultacji ginekologicznej lub  farmaceutycznej. Działania mają także zwiększyć świadomość pacjentek w zakresie tego, jakich informacji na temat ich życia intymnego potrzebuje lekarz czy farmaceuta, by móc we właściwy sposób zatroszczyć się o ich zdrowie.

Lekarz-ginekolog i lekarz rodzinny – wideoczat online

Włączając się w akcję #zostańwdomu i wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, firma Gedeon Richter Polska Sp. z o.o., zainicjowała kampanię oferując możliwość bezpłatnych wideoczatów z lekarzem ginekologiem i lekarzem rodzinnym on-line.
W trosce o zdrowie kobiet, ale także zdrowie ich bliskich udostępniamy możliwość skontaktowania się z lekarzem ginekologiem oraz lekarzem rodzinnym. Chcemy pomóc wszystkim tym kobietom, które zdecydowały się zostać w domu i szukają rzetelnych informacji na temat radzenia sobie nie tylko z intymnymi problemami, ale także z ogólnym stanem zdrowia – swoim i swojej rodziny – tłumaczy Aneta Grzegorzewska, Dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.
Aby skorzystać z możliwości kontaktu z lekarzem wystarczy wejść na profil Facebookowy projektu „Recepta na sukces” – w utworzonym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/591804298081936/ znajdują się wszystkie informacje i instrukcja krok po kroku jak skontaktować się z lekarzami.
Z każdym z naszym specjalistów można przeprowadzić rozmowę online. Ginekolog dostępny jest w poniedziałki i piątki w godz. 17.00-19.00, a lekarz rodzinny we wtorki w godz. 17.00-19.00 i czwartki w godz. 19.00-21.00 – informuje Aneta Grzegorzewska i dodaje – Oprócz tego, istnieje możliwość zadania pytania w komentarzu pod wydarzeniem lub wysłania maila na skrzynkę ginekolog@receptanasukces.pl lub lekarzrodzinny@receptanasukces.pl. Na podstawie zadanych pytań lekarze przygotują odpowiedzi, które umieścimy na www.facebook.com/ReceptaNaSukcesMed w formie video.

#Porozmawiajmy otwarcie – ciąg dalszy działań

Gedeon Richter Polska Sp. z. o o. planuje jednak dużo więcej działań w ramach zainicjowanej kampanii #porozmawiajmyotwarcie. Akcję wesprze ilustratorka Katarzyna Babis, znana ze swojego zaangażowania w kwestie kobiece. Kampanię objęły swoim patronatem dwie organizacje studenckie:  Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oraz Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji.
We współpracy z ekspertami oraz organizacjami studenckimi firma  zainicjuje debatę publiczną na temat roli komunikacji w budowaniu relacji z pacjentem. Kładąc szczególny nacisk na wyzwania, jakie dla tej komunikacji stanowi szczególnie wrażliwy obszar zdrowia intymnego. Firma w ramach projektu wspierać będzie studentów w podnoszeniu ich kompetencji miękkich w tym zakresie.
Dr Ewa Surynt, lekarz ginekolog zauważa – rozmowa o zdrowiu intymnym to sytuacja, w której liczy się właściwy dobór słów: w lekarskim gabinecie lub przy aptecznej ladzie mają miejsce rozmowy, które dotyczą najintymniejszych sfer życia każdej kobiety. W jaki sposób mówić o tym, co wstydliwe? Z perspektywy lekarza, to bardzo ważne, by   traktować pacjentkę, jak partnera we wspólnym dążeniu do właściwej diagnozy i skutecznych zaleceń.
Dla intymnego zdrowia kobiety ważna jest stała i regularna kontrola. Tymczasem ponad trzy miliony Polek (24 proc. wszystkich kobiet) odwiedza ginekologa rzadziej niż raz do roku lub wcale, a 40 proc. nie widzi potrzeby takich wizyt[1]. Być może obecna sytuacja, w której wizyta u ginekologa jest utrudniona, pozwoli kobietom docenić jej wagę. Jednocześnie jest to doskonała okazja dla lekarza, aby zaobserwować, jak ważna dla dobrego wyniku konsultacji ginekologicznej jest rozmowa, a nie tylko badanie.
Dr Ewa Surynt tłumaczy – stworzenie przestrzeni na otwartą rozmowę o intymnych problemach oraz zapewnienie dobrej komunikacji i komfortowej atmosfery w trakcie badania ginekologicznego może wpłynąć na zmianę statystyk związanych z wizytami.

foto: leo2014 z Pixabay

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link