usuwanie niedoskonałości

Bezpieczne i bezinwazyjne usuwanie niedoskonałości – kiedy warto?

Nowoczesne technologie pozwalają na efektywne rozwiązanie wielu problemów skórnych. Szczególną skutecznością w tej kwestii charakteryzują się platformy laserowe o uniwersalnym zastosowaniu, które korzystają z szerokiego spektrum narzędzi. Zabiegi wykonane z ich użyciem dają spektakularne efekty, a jednocześnie pozostają bardzo bezpieczne. Kiedy należy się na nie zdecydować?

Na czym polega usuwanie niedoskonałości laserem?

Na usuwanie różnych niedoskonałości warto zdecydować się w przypadku, gdy defekty estetyczne zaczynają przeszkadzać w codziennym życiu. Jedną z platform dedykowanym wielu różnym wskazaniom jest laser Alma Harmony XL PRO. Korzysta on z szeregu technologii, które mogą być stosowane u pacjentów w praktycznie każdym wieku. Zabiegi są bezpieczne zarówno dla osób starszych, jak i nastolatków. Da się wykonywać je na wszystkich fototypach skory oraz dowolnych partiach ciała. Na szczególną uwagę zasługuje laseroterapia iPIxel. Urządzenie korzysta z metody frakcyjnego rozdziału wiązki promienia, co nie jest możliwe w przypadku laserów nieablacyjnych. Wiązka światła jest w stanie podzielić się nawet na kilkadziesiąt mniejszych, które penetrując głębokie warstwy skóry doprowadzają do punktowych mikrouszkodzeń termalnych. Nieduże fragmenty skóry otaczane są przez powierzchnie nienaruszone, stanowiące rezerwuar tkanki zdrowej. W rezultacie regeneracja przebiega dużo efektywniej, a sam proces rekonwalescencji jest szybszy. Efekty w postaci widocznej poprawy napięcia, kolorytu czy gęstości skóry można odnotować już w ciągu kilku dni od zakończenia zabiegu. Ostateczny rezultat da się ocenić po upływie okresu około 3-6 miesięcy. Ilość zalecanych serii zabiegów zależy od typu blizny oraz jej głębokości, a także indywidualnych zdolności organizmu.

Jakie są zastosowania laseroterapii iPixel?

Laseroterapia iPixel zalecana jest w przypadku powierzchownych przebarwień, nierównego kolorytu, niewłaściwej struktury, spadku elastyczności czy nadmiernej szorstkości skóry. Zabieg ten sprawdzi się w kuracjach mających na celu usuwanie rozstępów. Wywołuje bowiem w skórze procesy regeneracyjne, które przyczyniają się do wzrostu produkcji kwasu hialuronowego, włókien elastynowych oraz włókien kolagenowych. W rezultacie skóra staje się bardziej napięta. Następuje też redukcja rozstępów, wyrównanie kolorytu oraz spłycenie powierzchniowych zmarszczek. Sam zabieg trwa od 10 minut do ok. pół godziny i nie wywołuje dużego dyskomfortu. Laserowe usuwanie rozstępów wiąże się jedynie z delikatnym pieczeniem, łagodzonym poprzez wykorzystanie specjalnej głowicy chłodzącej. Celem uzyskania jak najlepszego rezultatu, zalecane jest stosowanie serii kilku zabiegów w 2-4 tygodniowych odstępach czasu. Likwidacja rozstępów laseroterapią może doprowadzić do zaczerwienienia i wysuszenia skóry, dlatego zalecane jest zabezpieczenie jej filtrem UV.

usuwanie niedoskonałości

Kiedy lepiej unikać zabiegu?

Do przeprowadzenia terapii laserem Alma Harmony XL PRO istnieją pewne przeciwwskazania. Usuwanie rozstępów po ciąży należy koniecznie odłożyć na okres po zakończeniu karmienia piersią. Zabiegu nie można wykonywać także w przypadku występowania świeżej opalenizny oraz przejmowania doustnych retinoidów. Laserowe usuwanie blizn po trądziku nie jest wskazane u osób, które stosują zioła i leki światłouczulające – np. dziurawiec czy niektóre antybiotyki. Terapii nie można przeprowadzić u pacjentów zmagających się z aktywną infekcją bakteryjną lub wirusową nas skórze. Nie jest możliwe usuwanie blizn po oparzeniu, jeżeli towarzyszy im łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy liszaj płaski. Przeciwwskazaniem jest ponadto występowanie chorób nowotworowych i cukrzycy. U niektórych pacjentów pojawia się skłonność do powstawania przerosłych blizn. W takim przypadku również nie jest wskazane usuwanie blizn potrądzikowych za pomocą lasera. Terapię iPixel z zastosowaniem Alma Harmony XL Pro posiada w swojej ofercie klinika Anlaya. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie https://anlaya.pl/pricelist/293-alma-harmony-xl-pro-ipixel.

Artykuł partnera

Podziel się wiadomością:

Polecamy również