622px JKruk 20120703 ANNA JURKSZTOWICZ IMG 7822a Anna Jurksztowicz Moim zdaniem 8230

Anna Jurksztowicz: Moim zdaniem…

Na wielką galę wybrałabym kreację…
własną,wypraną i wyprasowaną, na pożyczone trzeba uważać.
Max Mara, BCBG, albo Teresa Kopias.

Na co dzień noszę…
głowę na karku i mnóstwo przedmiotów w tę i z powrotem.

Słucham, czytam, oglądam…
słucham mamy, czytam w jego oczach i oglądam gwiazdy

Nie znoszę…
jaj… choć jadam je na miękko

Uwielbiam…
czytać w hamaku, albo pić kawę i patrzeć na horyzont (co nie jest takie proste, bo jak widać horyzont to już nie ma kawy)

Mężczyzna…
to przyjaciel człowieka

Moje hasło na dziś lub na całe życie…
wroga najlepiej zdybać w łazience (Gombrowicz)

JKruk 20120703 ANNA JURKSZTOWICZ IMG 7822a.jpg
JKruk 20120703 ANNA JURKSZTOWICZ IMG 7822a” by Jarosław Roland KrukOwn work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Anna Jurksztowicz – wokalistka jazzowa i piosenkarka, producentka muzyczna. Absolwentka Wydziału Wokalnego Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. Zadebiutowała w 1975 w amatorskim zespole wokalnym muzyki dawnej „Musicus Poloniensis”, w którym śpiewała do 1980. W latach 1980-1984 była wokalistką szczecińskiej grupy Music Market, specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals. Wystąpiła z nią w Konkursie Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w latach 1980-1981 i w 1984 roku. Współpracowała na estradzie i w nagraniach m.in. z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego i grupą „Sami Swoi”. Uczestniczyła w realizacji widowiska Katarzyny Gaertner Pozłacany warkocz i suity K. Zgrai Kurpie. Zrealizowała recitale tv: Ballady jazzowe, Gospel i spirituals oraz Jazz Production. Współpracowała także z poznańskim zespołem „Spirituals and Gospel Singers”.

Po raz pierwszy wystąpiła jako solistka na KFPP Opole ’85. Reprezentowała polską piosenkę na festiwalach w Dreźnie (NRD) w 1986, Curaçao (Antyle Holenderskie) w 1988, Jurmale (Łotwa) w 1989, Karlshamn (Szwecja) i Syrakuzach (Włochy) w 1990, Stambule (Turcja) w 1994 i w Kairze (Egipt) w 1995.

Nagrała piosenki do filmów i seriali TV, takich jak: Kingsajz, W pustyni i w puszczy, Puchatkowego Nowego Roku, Prosiaczek i przyjaciele, Kubuś i Hefalumpy, Czułość i kłamstwa (Wizja Jeden, Polsat), Matki, żony i kochanki (TVP), Na dobre i na złe (TVP), Ranczo (TVP).

Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym. Niedawno na rynku ukazała się jej kolejna płyta „Poza czasem: Muzyka duszy” Polskie Radio

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link