ACM logo kwadrat maly American Cars Mania 2014

American Cars Mania 2014

W Miliczu w dniach 27-29 czerwca 2014 roku odbędzie się American Cars Mania – drugi największy zlot pojazdów amerykańskich oraz motocykli ciężkich.
Planujemy organizowanie co roku w Polsce największej, cyklicznej, amerykańskiej imprezy. Termin eventu jest atrakcyjny, gdyż jest to zakończenie roku szkolnego i początek wakacji więc odwiedzą nas całe rodziny. Pierwsza, pilotażowa impreza dotarła do szerokiego grona miłośników amerykańskiej
motoryzacji i otrzymała wiele pozytywnych opinii.

American Cars Mania to impreza wystawienniczo – rekreacyjna o zasięgu międzynarodowym, mająca na celu popularyzację wśród szerokiej publiczności wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju amerykańskiej motoryzacji. Zlot amerykańskich samochodów organizowany na tak szeroką skalę ma na celu zaproszenie do jednego miejsca wszystkich posiadaczy samochodów produkcji amerykańskiej, w szczególności tych którzy szczycą się posiadaniem bezcennych modeli. Unikalność pojazdów zza oceanu wynika z ich rzadkiego występowania i krótkich serii produkcyjnych. Takich pojazdów nie zobaczymy na naszych drogach, lecz wyłącznie na naszym zlocie. Na naszej imprezie będzie można podziwiać piękne samochody, szczególnie te sprzed kilku dekad, jak i współczesne, motocykle ciężkie oraz pojazdy militarne.

Informujemy, że na American Cars Manii zostanie stworzone miasteczko warsztatowe, w którym będzie można przyjrzeć się pracy warsztatu, dokonać przeglądu swojego pojazdu, porozmawiać i zapoznać się z pracą fachowców oraz spróbować swoich sił w wielu konkurencjach – jak choćby wymiana świecy, zmiana koła czy diagnozowanie usterek. Producenci części zamiennych zademonstrują swoje podzespoły – dzięki czemu uczestnicy będą mogli bliżej poznać wnętrze swojego samochodu a przy okazji dowiedzą się, jak wiele firm w Polsce produkuje części zamienne dla najlepszych firm na świecie. Koncepcja miasteczka warsztatowego obejmuje pokazy pracy warsztatu, konkursy, elementy edukacyjne dla uczestników imprezy.
Cześć warsztatowa nie będzie statyczna, nudna i typowo wystawiennicza. Nasze wydarzenie ma przybrać formę dynamiczną z uczestnictwem i zaangażowaniem publiczności, a w szczególności mechaników i osób zaprzyjaźnionych z warsztatami. Będzie można prowadzić prezentację swoich produktów bezpośrednio przed klientem.

Odbędzie się wiele konkursów dla publiczności jak i dla zlotowiczów m.in.przeprowadzimy zawody na najmocniejszy samochód zlotu – na terenie imprezy zostanie zainstalowana profesjonalna przenośna hamownia samochodowa, na której będą przeprowadzane widowiskowe pomiary parametrów silników, na wieczornych koncertach będzie można posłuchać dobrej muzyki. Wszyscy będą mogli spróbować kuchni amerykańskiej jak i przysmaków regionalnych. Planujemy zorganizować także pierwszą w Polsce giełdę samochodów amerykańskich oraz motocykli, którą oficjalnie otworzy oraz poprowadzi Pan
Włodzimierz Zientarski.

Cała impreza będzie transmitowana na żywo w internecie na naszej stronie www.americancarsmania.pl oraz na portalu Interia.pl jak i na wielkich ekranach LED. W chwili obecnej trwają rozmowy ze znaną stacją radiową w sprawie transmisji imprezy na żywo (wejścia na antenę). Prowadzimy również rozmowy z telewizją o zasięgu ogólnopolskim. Imprezę poprowadzą Pan Włodzimierz Zientarski oraz Pani Joanna Zientarska.

Cała imprezę patronatem medialnym objął nasz portal ModaiJa.

Podsumowując – 3 dni fantastycznej, amerykańskiej, widowiskowej, medialnej imprezy.

Zapraszamy na:
http://americancarsmania.pl/
https://www.facebook.com/AmericanCarsMania

Print

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link