Amber Valletta

Amber Valletta twarzą wiosennej kolekcji H&M – wideo

H&M kontynuuje swoje działania na rzecz bardziej zrównoważonego przemysłu mody wprowadzając dwie nowe kolekcje – Conscious i Conscious Exclusive – które pojawią się w sklepach 10 kwietnia 2014 r. Gwiazdą obu kolekcji będzie supermodelka Amber Valletta, znana ze swojego zaangażowania w sprawy zrównoważonego rozwoju.

Kolekcja Conscious to ubrania wykonane z materiałów, których produkcja odbyła się w sposób mniej szkodliwy dla środowiska, takich jak bawełna pochodząca w 100% z recyklingu, Tencel® czy konopie. Kolekcja będzie dostępna we wszystkich sklepach H&M z działem damskim.

– Bardzo się cieszę z udziału w kolekcji Conscious, ponieważ podzielam podejście H&M do kwestii zrównoważonego rozwoju. Kolekcja ta pokazuje, że można podążać za modą i jednocześnie troszczyć się o ludzi i środowisko. Podobają mi się zaprojektowane przez H&M ubrania i to, że zostały one wykonane z materiałów ekologicznych, z recyklingu i z celulozy, co jest dowodem na to, że dziś nie trzeba już szukać kompromisu między modą a zrównoważonym rozwojem – mówi Amber Valletta.
Tegoroczna Conscious Exclusive jest owocem współpracy H&M z zespołem ekspertów Ever Manifesto, który – podobnie jak H&M – angażuje się w działania na rzecz bardziej zrównoważonego przemysłu mody.

Oszałamiające i kunsztownie zdobione ubrania z kolekcji Conscious Exclusive, zainspirowane połączeniem stylu flamenco i artystycznej cyganerii, będą dostępne w wybranych 150 sklepach na całym świecie i w sprzedaży online.

– Współpraca z taką marką jak H&M, której zależy na pozycji lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju mody jest czymś wspaniałym. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z tak wyszukaną i innowacyjną kolekcją. Wspieranie zespołu Conscious H&M, inspirowanie do pozytywnych zmian i ich wdrażanie było dla nas doskonałym doświadczeniem – mówią Elizabeth von Guttmann i Alexia Niedzielski z Ever Manifesto.

Amber-Valletta

Ever-Manifesto

Podziel się wiadomością:

Polecamy również