Aloes jako eliksir młodości dla skóry

Aloes jako eliksir młodości dla skóry

Piękna i zdrowa skóra to podstawa fenomenalnego wyglądu. Aby ją wspomóc, sięgamy po różnorodne kosmetyki, które mają za zadanie nawilżać i odżywiać naszą cerę. Coraz więcej mówi się ostatnio o produktach, stworzonych z naturalnych substancji, które potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Jedną z nich jest aloes. W jaki sposób wykorzystuje się tę roślinę w przemyśle kosmetycznym i dlaczego jest tak zalecana dla naszego dobrego samopoczucia i świetnego wyglądu?

Aloes – roślina pełna zdrowia

Na początek kilka wiadomości podstawowych. Nie ma jednego jedynego aloesu. To bogata grupa roślin z rzędu szparagowców, do której zalicza się ponad 550 gatunków. Część z nich przybiera formy drzewiaste, inne tworzą krzewy lub byliny. Łączy je fakt, że większość z nich ma zbawienne dla naszego zdrowia właściwości.

Naturalna pielęgnacja aloesowa wiąże się z bogactwem substancji zawartej w tych roślinach. W kosmetykach wykorzystuje się zarówno miąższ, świeży sok, a także alonę, czyli sok w formie zagęszczonej.

Można w nich znaleźć olbrzymie ilości witamin (szczególnie A i C, niektóre z grupy B, w tym kwas foliowy), liczne minerały nieodzwone dla prawidłowego funkcjonowania organizmu (potas, mangan, żelazo, wapń i magnez), a także bardzo potrzebne antrachinony (głównie: aloinę i emodynę) oraz szczególnie cenne aminokwasy. Aloes jest źródłem aminokwasów egzogennych, niezbędnych do produkcji białka, a których nasze ciało nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie. Dlatego potrzebna jest skuteczna i naturalna suplementacja.

Aloes dla urody

Podstawowym działaniem aloesu, o znaczeniu kosmetycznym, jest intensywne nawilżanie skóry. Warto pamiętać, że wchłania się on niemal cztery razy szybciej niż woda, dodatkowo utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia przez długi czas.

Pozwala oczyszczać skórę oraz poprawić jej ujędrnienie. Usprawnia krążenie krwi i dotlenienie skóry. Dzięki temu wygląda ona pięknie i zdrowo.

Aloes wpływa również na młody wygląd. Jest bogatym źródłem antyoksydantów, usuwających wolne rodniki, co znacząco spowalnia procesy starzenia skóry.

Kosmetyki z aloesem, których bogaty wybór można znaleźć w sklepie NajlepszyAloes.pl, są zatem idealnym rozwiązaniem dla skóry suchej, wrażliwej oraz ze skłonnością do podrażnień.

Aloes jako skuteczna broń w walce ze szkodliwym wpływem promieni słonecznych

Aloes często jest kojarzony głównie z właściwościami regeneracyjnymi. Pozwala łagodzić podrażnienia, wywołane między innymi oparzeniami słonecznymi. W jego składzie znajdują się enzymy, które wpływają na szybszą naprawę uszkodzonego naskórka, a także szczególnie istotny, z punktu widzenia prozdrowotnych właściwości aloesu, glikoproteid aloektyna B, który sprawia, że roślina ta zyskuje szczególne właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przyśpieszające regenerację skóry.

Warto też pamiętać, że stosowanie kosmetyków z aloesem pomaga utrzymać lekko kwaśny odczyn skóry, co w naturalny sposób zwiększa jej odporność na powstawanie nowych podrażnień.

Niektórzy badacze i specjaliści od kosmetyków podnoszą również jeszcze jedną kwestię. W składzie aloesu znajdują się naturalne substancje, chroniące przed szkodliwym wpływem promieni UV. Ich działanie nie jest może tak intensywne, jak w przypadku standardowych kremów z filtrami, jednak pozwala w pewnym stopniu zabezpieczyć skórę podczas codziennego funkcjonowania.

Naturalne dbanie o zdrowie na co dzień

Właściwości prozdrowotne i prourodowe aloesu są znane od wieków. Korzystali z nich już starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Jego wielką zwolenniczką była Kleopatra, która, jak podają różne przekazy, stosowała między innymi puder z aloesu jako produkt rozświetlający na twarz, a także kąpała się w aloesowym soku dla poprawy wyglądu skóry całego ciała.

Współczesna medycyna pozwoliła na potwierdzenie olbrzymich korzyści, które roślina ta przynosi dla naszego zdrowia i pięknego wyglądu. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Występuje jako główny składnik kosmetyków (głównie kremów i balsamów), suplementów diety. Można znaleźć w sklepach też czysty sok z aloesu.

Aloes łagodzi, nawilża i chroni, stając się swoistym remedium na wszystkie problemy naszej skóry. Skoro natura daje nam taki eliksir, zdecydowanie warto z niego korzystać.

eliksir młodości dla skóry

Artykuł partnera

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link