Aleksandra Kmiecik 7 postcard Aleksandra Kmiecik kolekcja jesie zima 2015 2016

Aleksandra Kmiecik kolekcja jesień-zima 2015/2016

W kolekcji na sezon jesień-zima 2015/2016 kobiety znajdą przede wszystkim miękkie, otulające ciało, swetry, kobiece spódnice, wygodne tuniki, klasyczne koszule i ciepłe płaszcze. Projektantka umiejętnie zestawia ze sobą mięsiste wełny i delikatne jedwabie.

Modele są uniwersalne i komfortowe, ale zawsze podkreślające kobiecość. Linia przeznaczona jest dla kobiet dojrzałych, co nie znaczy, że młodsze klientki nie znajdą w niej ponadczasowych must-have każdej szafy, takich jak np. klasyczny wełniany płaszcz, czy biała koszula. Kolekcja opiera się na szerokiej gamie kolorystycznej, wychodzącej od czerni, atramentowego granatu, poprzez różne odcienie szarości srebra, kończąc na kości słoniowej. Szyku dodadzą zestawienia z barwami wina. Wszystko to zamknięte zostało w prostych formach ubrań, które można dowolnie zestawiać dla uzyskania różnych stylizacji.

Kolekcje Aleksandry Kmiecik charakteryzują geometryczne cięcia konstrukcyjne, które nadają jej ubraniom charakterystyczny tylko dla niej szlif. Projektantka lubi mocne kontrasty kolorystyczne oraz zestawienia różnych faktur i struktur. Elementem wyróżniającym jej styl są ręcznie malowane jedwabie, które nadają ubraniom indywidualny charakter. Projektantka chce, by kobiety czuły się przez cały dzień wygodnie a zarazem elegancko, niezależnie od kształtu ich sylwetki.

Wraz z nadchodzącym sezonem projektantka otworzyła swój pierwszy autorski butik. Znajduje się on w samym sercu Łodzi, w oficynie przy ul. Piotrkowskiej 89. Butik pełni również funkcję atelier oraz showroomu dla prasy.

Aleksandra Kmiecik jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie ukończyła Wydział Projektowania Ubioru. Oprócz projektowania zajmuje się również malarstwem. Jej twórczość została doceniona we Francji, gdzie wystawiane są jej obrazy m.in. w galeriach w Chambéry i Grenoble. Obie te pasje łączy, tworząc unikatowe, ręcznie malowane jedwabne sukienki lub spódnice na specjalne zamówienie swoich stałych klientek.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link