miłośników ekologii

Akcesoria kosmetyczne dla miłośników ekologii

Akcesoria kosmetyczne, takie jak: płatki wielorazowe czy rękawice do demakijażu, dostępne są w biodegradowalnych opakowaniach. Dzięki temu podczas ich rozkładu nie dochodzi do zaburzeń naturalnych procesów w środowisku ani uwalniania do atmosfery szkodliwych chemicznych pierwiastków.

Marka Glov, wychodząc naprzeciw wysokim oczekiwaniom klientek, już od 7 lat tworzy najwyższej jakości kosmetyczne akcesoria, które ułatwiają codzienną pielęgnację skóry, zarówno całego ciała, jak i twarzy. W ofercie firmy znajdzie się również coś dla miłośniczek ekologii, bowiem ulubione produkty dostępne są teraz w biodegradowalnych opakowaniach. Specjalnie z myślą o osobach, którym środowisko, w którym żyjemy, nie jest obojętne, powstała linia Eko, w skład której wchodzą: rękawice do demakijażu oraz płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku.

Zalety opakowań biodegradowalnych

Biodegradacja to rozpad organicznych związków, na związki proste (nieorganiczne), które przyswajane są przez naturalne środowisko. Im ten proces zachodzi szybciej, tym lepiej dla środowiska. Niestety sztuczne tworzywa biodegradacji ulegają w bardzo powolnym tempie, szkodząc tym samym otoczeniu. Z tego też względu wiele firm, w tym również Glov, stosuje biodegradowalne opakowania (produkowane z surowców organicznych), które w kontakcie ze środowiskiem, nie czynią mu żadnej szkody, ani nie zaburzają naturalnych procesów w nim zachodzących. Co więcej, eko-opakowania nie uwalniają szkodliwych pierwiastków chemicznych do atmosfery.

Rękawica do demakijażu w eko-opakowaniu

Rękawicę do demakijażu można dostać w biodegradowalnym opakowaniu, wykonanym ze skrobi. Dzięki temu ulega ono rozkładowi zaledwie w 3 miesiące, bez szkodliwego wpływu na naturalne środowisko. To bardzo przydatne akcesorium do codziennego oczyszczania skóry twarzy, zwłaszcza ze znajdujących się na niej resztek kolorowych kosmetyków. Przyjemne w dotyku rękawice są wykonane z delikatnego materiału, który nie podrażni, nawet bardzo wrażliwej skóry. Co więcej, mogą je stosować nawet osoby z atopową skórą, problemami z alergią, a także noszące soczewki kontaktowe. Rękawica do demakijażu to wygodne akcesorium nie tylko do przechowywania, ale i stosowania, ponieważ, aby jej użyć, wystarczy jedynie zwilżyć ją wodą, bez konieczności stosowania dodatkowych kosmetyków myjących.

Wielorazowe waciki do oczyszczania twarzy w biodegradowalnych opakowaniach

Do kosmetycznych akcesoriów pakowanych w eko-opakowania należą również płatki wielokrotnego użytku. Podobnie jak w przypadku rękawicy do demakijażu, opakowanie produktu wykonano z biodegradowalnej skrobi. Płatki świetnie sprawdzają się do oczyszczania skóry twarzy z resztek kolorowych kosmetyków. Produktu można używać jedynie z wodą lub użyć dodatkowo lekki kosmetyk, np. tonik pielęgnacyjny. W jednym opakowaniu znajduje się 5 sztuk płatków do wielokrotnego użytku, które zastępują około 500 zwykłych jednorazowych wacików kosmetycznych. Stosowanie produktów marki Glov to zatem nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również mniej odpadów w łazience.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również