"Akademia wampirów"

„Akademia wampirów” Portrety bohaterów

Akademia wampirów” to adaptacja bestsellerowej serii książek autorstwa Richelle Mead, która jak przekonują twórcy „ma armię fanów na całym świecie”. Twórcy zapowiadają, że nie jest to zwyczajny film o krwiożerczych pięknych istotach. „To przede wszystkim film o liceum, co automatycznie wyróżnia go spośród reszty filmów o wampirach. W Akademii wampirów bohaterowie wykorzystują osłonę nocy, żeby chodzić do szkoły, co zmienia całą dynamikę tego gatunku” – tłumaczy producent filmu. By zachować realia i jak najwiarygodniej odtworzyć klimat twórcy większość zdjęć postanowili robić w nocy. W rolach walecznych dampirów i arystokratycznych morojów, którzy walczą ze strzygami, chronią się nawzajem, a przy okazji zakochują po uszy, producenci obsadzili doskonale zapowiadających się młodych aktorów.

Jak prezentują się jako Rose Hathaway, Lissa Dragomir i Dymitry Bielikow możemy przekonać się na najnowszych zdjęciach, które właśnie pojawiły się w sieci.

Głównymi bohaterami filmu „Akademia wampirów” są Rose (Zoey Deutch) i Lissa (Lucy Fry), które mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w Akademii wampirów – tajemnej szkole z internatem. Tu uczniowie dzielą się na morojów (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i dampiry (w ich żyłach płynie krew wampirów i ludzi, są opiekunami morojów). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką morojów, a buntownicza i żywiołowa Rose – dampirką, są połączone telepatyczną więzią i wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Pod warunkiem jednak, że przetrwają do końca roku szkolnego. A nie będzie to proste zadanie, bo szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii grozi im największe niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w tajemniczym Christianie (Dominic Sherwood) , a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna – czyli w szkolącym ją mentorze (Danila Kozlovsky).

Film producentów „Transformers” i reżysera filmu „Wredne dziewczyny” powstał na podstawie bestsellerowej książki Richelle Mead. W roli dyrektorki szkoły zobaczymy byłą dziewczynę Jamesa Bonda – Olgę Kurylenko.

„Akademia wampirów” już w kinach

Podziel się wiadomością:

Polecamy również