8 uro ebp 640x216 8 lat na rynku ebook w i wreszcie ni szy VAT

8 lat na rynku ebooków i wreszcie niższy VAT!

Pewnie niektórzy pamiętają o petycji w sprawie obniżenia podatku VAT na ebooki, którą księgarnia Ebookpoint.pl przygotowała i wysłała do Ministerstwa Finansów w grudniu 2011 roku. Wtedy księgarnia otrzymała odpowiedź, która chyba nikogo nie zdziwiła – VAT się nie zmieni! Jednak w końcu nadszedł czas na zmiany! Obecnie VAT na ebooki nie wynosi już 23, tylko 5%! Co więcej, zmiana ta zbiega się z 8. urodzinami Ebookpoint.pl.

W ostatnich dniach w Internecie pojawiło się wiele podzielonych zdań na temat wprowadzonej nowej stawki podatku. O zmiany zapytaliśmy Radosława Tosta (online marketing managera Ebookpoint.pl) oraz Roberta Drózda (prowadzącego serwis Świat Czytników). Na razie trudno wyrokować, jak rynek książek elektronicznych zareaguje na zmianę podatku – mówi Tosta. Mamy jednak świadomość tego, że karty są po stronie Wydawców – zaznacza.

Drózd natomiast nie ma wątpliwości, że w końcu zapanowała normalność. Kluczem do zrozumienia zmian w VAT jest to, że sytuacja przed 1 listopada 2019 była nienormalna. E-booki są zwykle tańsze niż papier, bo tego oczekują klienci, ale udział podatku w ich cenie był znacznie wyższy. Można powiedzieć, że wszyscy płaciliśmy karę za to, że kupujemy e-booki. Teraz wreszcie wracamy do normalności. Nie liczę na duże zmiany cen, ale na to, że książki elektroniczne będą się opłacały wszystkimzarówno wydawcom, księgarniom, jak i czytelnikom – przekonuje.

Jak pewnie wiecie, urodziny można świętować na wiele różnych sposobów: imprezą ze znajomymi, kolacją z drugą połową, wycieczką za miasto. W tym jednym dniu w roku można (a nawet trzeba) skupić się na sobie i swoich przyjemnościach. Oczywiście urodziny to także wyczekiwane prezenty od rodziny i przyjaciół. Na szczęście Ministerstwo Finansów podarowało Czytelnikom niższy VAT, a Ebookpoint.pl dołożył do tego atrakcyjne rabaty na ebooki i audiobooki. Mamy więc przed sobą prawdziwą czytelniczą ucztę. Enjoy!

 8 URODZINY EBOOKPOINT.PL

• Czas trwania promocji: 04-05.11.2019;
• Bardzo atrakcyjne ceny dla klienta: 6.90 zł, 9.90 zł, 14.90 zł, 19.90 zł, 29.90zł;
• Rabaty sięgają aż do 94%;
• Lista tytułów (ponad 24 tysięcy ebooków i audiobooków): http://wrzuta.helion.pl/get/3760ec3f688567cef09
• Link do promocji: https://ebookpoint.pl/promocja/7509 (aktywny od 04.11)

Konkurs

Napisz recenzję swojej ulubionej książki. Bądź kreatywny i pomysłowy. My przeczytamy wszystkie, wybierzemy najciekawsze wpisy i nagrodzimy je.

Gdzie zamieścić swoją recenzję? Zaloguj się na swoje konto w księgarni ebookpoint.pl i wyszukaj książkę, którą chcesz zrecenzować.

Na stronie książki przydziel wybraną przez siebie ilość gwiazdek – wtedy pojawi się pole do wpisania recenzji. Pamiętaj! Oceniamy tylko kreatywność i merytoryczność wpisu, a nie ilość przyznanych gwiazdek 🙂

WAŻNE – aby recenzja wzięła udział w konkursie, dodaj na końcu hasztag [ #8UrodzinyEbookpointKonkurs ].

Zgłoszenia bez hasztagu nie biorą udziału w konkursie. Na recenzje czekamy do dnia 11.11.2019.

Nagrody:

  1. miejsce :: Pocketbook Touch HD 3 (miedziany)
  2. miejsce :: Pocketbook Touch Lux 4 (szmaragdowy)
  3. miejsce :: Pocketbook Basic Lux 2 (czarny)

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link