5 najlepszych kosmetyków

5 najlepszych kosmetyków do włosów na jesień

Problem z suchymi włosami może pojawić się u kobiet w okresie zimowym lub letnim. Intensywne warunki atmosferyczne, takie jak ostre słońce, słona woda czy niskie temperatury negatywnie wpływają na kondycję fryzury. Jesień to pora roku pomiędzy nimi. Bywa nieprzewidywalna – może zaskoczyć pięknym słońcem lub siarczystymi mrozami. Jak przygotować włosy na tę porę roku?

Dobre kosmetyki to podstawa

 

Dobre kosmetyki to Twój prawdziwy klucz do sukcesu. Twoja kosmetyczka powinna być dopasowana do Twoich potrzeb. Oto 5 kosmetyków do włosów na jesień:

 

1. Szampon na sucho

 

Szampon na sucho ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy twierdzą, że negatywnie wpływa na skórę głowy i ją wysusza. Jednakże to niezbędny kosmetyk w kosmetyczce każdej kobiety! W okresie jesiennym często nosi się kapelusze lub czapki, które niestety przetłuszczają włosy. Możesz je umyć rano, a po jednym spacerze z nakryciem głowy nie będą wyglądać już tak dobrze. Pomóc może szampon na sucho, który je odświeży i lekko podniesie u nasady. Prawdziwy numer jeden!

 

2. Olejki na zniszczone końcówki

 

Jesień to pora roku, w czasie której bardzo często ubierasz ciepłe swetry, płaszcze czy szaliki. Niestety wełna nie lubi się z Twoimi włosami. Plącze je i przyczynia się do powstawania kołtunów. Oprócz tego, niekorzystnie wpływa na nie gorące i wysuszające powietrze z grzejników. Ratunkiem dla włosów mogą być olejki, które warto nakładać zaraz po myciu. Na poprawę kondycji pukli może wpłynąć również zabieg olejowania włosów. Wystarczy nałożyć preparat na pasma i trzymać kilka godzin lub całą noc, a następnie go zmyć.

 

3. Bogata maska do włosów

 

Zmieniające się warunki atmosferyczne negatywnie wpływają na Twoje włosy. Zainwestuj w dobrą i bogatą maskę do włosów, która odpowiednio nawilży pukle. Szukaj preparatów zawierających keratynę, która dogłębnie nawilży i zregeneruje strukturę włosa.

 

4. Odżywka bez spłukiwania

 

Gdy pojawiają się przymrozki, warto nosić czapkę. Ochroni ona włosy przed niską temperaturą. Z kolei dobra odżywka bez spłukiwania ochroni Twoje włosy przed negatywnym działaniem czapki. Twoja fryzura będzie miała super ochronę i żadne mrozy nie będą jej straszne!

 

5. Dobry szampon do włosów

 

Odpowiednie oczyszczanie skóry głowy to najważniejszy punkt w Twojej pielęgnacji włosów! Warto mieć kosmetyk, który zmyje ślady deszczu czy śniegu z Twoich włosów oraz skutecznie je nawilży. Pomocne również będą preparaty, które zawierają mocznik, d-pantenol, kolagen czy elastynę. Warto testować różne preparaty i marki – ważne, abyś skupiła się na właściwych składnikach, które powinien zawierać wybrany kosmetyk.

Materiał partnera

Podziel się wiadomością:

Polecamy również