100DniDoLata Orangetheory Fitness Polska 100 dni do lata jak zyska wymarzon sylwetk

100 dni do lata – jak zyskać wymarzoną sylwetkę?

Pierwsze, ciepłe dni wiosny zrzuciły z nas warstwy ubrań i wyciągnęły na pierwsze spacery. Wzrost temperatury przypomina, że lato za pasem i wszystkim tym, którzy chcą być dumni ze swojej plażowej sylwetki, zostało już tylko niecałe #100DniDoLata! Jak wykorzystać je efektywnie?

100 Dni do lata, pełna mobilizacja!

Do lata już niecałe 100 dni, a u niektórych z nas forma i sylwetka nada „zimowa”. Nadprogramowe kilogramy, słaba kondycja, widoczne niedoskonałości. Niezależnie od wzywania, z jakim przyjdzie się zmierzyć, spełnienie marzenia do wakacji nadal jest możliwe. Podstawą jest precyzyjnie określony cel i plan działania na najbliższe trzy miesiące. Kiedy liczy się czas, warto sięgnąć po rozwiązania, które przynoszą maksymalne efekty w jak najkrótszym czasie i nie tylko zajmą się spaleniem kcal, ale także polepszeniem kondycji, która przyda się podczas wakacyjnych wojaży.

Intensywny trening interwałowy całego ciała to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą zobaczyć zmiany w swojej sylwetce jak najszybciej. Podczas sesji treningowej tego typu w Orangetheory Fitness możliwe jest spalenie nawet 1200 kcal w 60 minut. To rezultat trudny do osiągnięcia przy tradycyjnym treningu.– mówi Mariusz Szewczyk, trener w Orangetheory Fitness. – Trenujemy z wykorzystaniem pulsometrów, które śledząc w czasie rzeczywistym pracę naszego serca, pomagają zawsze ćwiczyć na 100% możliwości, ale bez przeciążenia organizmu. Co więcej, dzięki tak intensywnemu treningowi możliwe jest aktywowanie efektu EPOC – naturalnego, biologicznego sprzymierzeńca w walce z tkanką tłuszczową, który spala ją nawet przez 36 godzin po zakończeniu ćwiczeń. – dodaje.

Droga do efektu WOW? Przez żołądek

Spalenie 1200 kalorii w ciągu jednej sesji treningowej to ogromny wydatek energetyczny dla każdego organizmu, którego naturalną konsekwencją jest… głód. To właśnie najbardziej newralgiczny moment, który potrafi zadecydować o efektowności aktywności fizycznej.

Są osoby, które pomimo ciężkiej pracy na siłowni lub w klubie fitness, nie widzą efektów. Popełniają one często podstawowy, strategiczny błąd. – opowiada dietetyk Michał Wrzosek. – Intensywna aktywność fizyczna traktowana jest jako usprawiedliwienie do przyjmowania nadmiernej liczby kalorii, co prowadzi do przybierania na wadze. Aby treningi przynosiły szybkie rezultaty, musimy wesprzeć je odpowiednią dietą – taką, która nas nasyci, a jednocześnie nie „przeładuje” organizmu. – wyjaśnia Wrzosek.

Każdy organizm jest inny i ma indywidualne potrzeby żywieniowe, dlatego ryzykowne jest korzystanie z gotowych diet i samodzielnego wykluczania określonych składników żywieniowych (np. węglowodanów) z diety. Najbezpieczniejszym i najlepszym sposobem na jej zbilansowanie jest konsultacja z dietetykiem, który stworzy dietę odpowiadającą naszym potrzebom, smakom i… możliwościom czasowym.

Pozytywne uzależnienie zamiast obowiązku

Sukces nie przyjdzie w jeden dzień. Szybkie efekty możliwe są przy regularnym działaniu. Jak zatem dochować konsekwencji? Przede wszystkim, trzeba znaleźć dla siebie rodzaj treningu, który zamiast dodatkowego obowiązku, przyniesie nam radość.

Od lat stawiam na sport i regularnie jestem aktywna. Największą bolączką w utrzymaniu regularnej aktywności fizycznej jest to, że często powtarzane ćwiczenia szybko się nudzą, a treningi w pojedynkę łatwo jest odpuścić. Dlatego też korzystam z „pomarańczowych” treningów, które codziennie są zupełnie inne, a element rywalizacji z innymi uczestnikami treningu wyzwala we mnie potrzebę dania z siebie wszystkiego. – mówi Paulina Koziejowska, prezenterka telewizyjna, ambasadorka Orangetheory Fitness. – Trening z przyjaciółką lub partnerem, dodatkowo mobilizuje. Każdy ćwiczy w swoim tempie i na maksimum swoich możliwości, a jednocześnie rywalizujemy ze sobą. To pozytywnie uzależnia!

Kompleksowe podejście

Odliczanie ostatnich 100 dni do lata zostało rozpoczęte i tylko od nas samych zależy, co z tym zrobimy. Dodatkową inspiracją do pracy nad sobą są dedykowane programy z holistycznym podejściem. Jednym z nich jest program trzymiesięcznej metamorfozy #100DniDoLata, organizowany przez Orangetheory Fitness, we współpracy z grupą renomowanych ekspertów, trenerów, dietetyka Michała Wrzoska, specjalistów z Kliniki La Perla, Collagem, szefów kuchni Kukuła Healthy Food oraz stylisty fryzur gwiazd, Bartka Janusza. Rekrutacja do programu trwa do końca marca, a efekty metamorfozy trzech zdeterminowanych do zmiany osób poznamy na początku lipca. Akcja ma być wsparciem dla ambitnych, zmotywowanych do odmienienia swojego życia osób, a jednocześnie źródłem inspiracji dla tych, którzy te zmiany odkładają „na jutro”.

Więcej informacji: https://otfpolska.pl/konkurs-metamorfoza-lato/

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link