Strona główna » Blog » Zwycięzcy konkursu SZYCIOWY BLOG ROKU 2012

Zwycięzcy konkursu SZYCIOWY BLOG ROKU 2012

J. NA LEŚNO-MARCHEWKOWEJ, BEZDOMNA SZAFA, LONG RED THREAD i PANI NITECZKA PREZENTUJE – oto cztery zwycięskie blogi w tegorocznej edycji konkursu SZYCIOWY BLOG ROKU, który zorganizowała legendarna marka ŁUCZNIK. Dodatkowo przyznano 6 wyróżnień oraz dwie nagrody specjalne dla blogów stanowiących ODKRYCIE 2012.

W konkursie SZYCIOWY BLOG ROKU 2012 udział mógł wziąć każdy, kto prowadzi internetowy pamiętnik poświęcony szyciu, robótkom ręcznym lub innym pasjom związanym z modą. – Po wstępnej weryfikacji zarejestrowaliśmy aż 113 blogów w trzech kategoriach: DIY, MODA i OSOBOWOŚĆinformuje Remigiusz Chrzanowski wiceprezes ASPY ELECTRO, firmy zarządzającej marką Łucznik i przyznaje, że zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora. – Cieszę się, że szycie jest tak popularnym hobby, ale mam nadzieję, że dzięki naszemu konkursowi szyciowa społeczność będzie się rozwijać ze zdwojoną siłą. Już w przyszłym roku kolejna edycja konkursu!

Tytuł SZYCIOWY BLOG ROKU 2012 w kategorii OSOBOWOŚĆ otrzymała autorka bloga J. NA LEŚNO-MARCHEWKOWEJ, która ujęła jury swoją radosną naturą, pomysłowością i wszechstronnością zainteresowań. Jury wyróżniło również blog …Z ANIOŁAMI ŻYJE SIĘ LEPIEJ… oraz *KIEDY BUDZI SIĘ . BEZDOMNA SZAFA zwyciężyła w kategorii DIY. To pięknie prowadzony blog, którego autorka z przyjemnością dzieli się swą pasją z poczatkującymi krawcowymi. W tej kategorii wyróżnienia przyznano także blogom: ANITA SIĘ NUDZI oraz HI I’M A LITTLE. W kategorii MODA zwyciężyła autorka bloga LONG RED THREAD, która modą zajmuje się z prawdziwym entuzjazmem i humorem, pamiętając również, by dzielić się swą wiedzą z innymi. Dodatkowo wyróżniono blogi : SISTU – BLOG NIE TYLKO O SZYCIU i ELFIE SZATY. Najwięcej głosów INTERNAUTÓW zdobył blog PANI NITECZKA PREZENTUJE.

Ponadto jury przyznało dwie nagrody specjalne w kategorii ODKRYCIE 2012. Otrzymali je MANIA SZYCIA za oryginalne pomysły i efektowne realizacje oraz jeden z niewielu męskich blogów o szyciu BARTAS DE, który prezentuje świeże podejście, zarówno do damskiej, jak i męskiej mody.

Nagrody ufundował organizator konkursu firma ASPA ELECTRO. Zwycięzcy otrzymają zaawansowane maszyny Łucznika (3 x HELENA 2060, 3 x BALLADYNA 2020, 3x AMELIA II 2005, 1 x MAGDALENA 2050) oraz 50 poradników Łucznika („Proste i modne szycie”, „Uszyj w jedno popołudnie”, „Patchwork krok po kroku”). Ponadto nagrodami specjalnymi są: ufundowany przez warszawską ASP kurs szycia w Katedrze Mody oraz 5-dniowe warsztaty wprowadzające w tajniki krawiectwa organizowane przez wrocławską projektantkę Różę Matyję.

nagrody

Jurorzy

Kategoria DIY – Róża Matyjamłoda, kreatywna projektantka mody. Stworzyła autorską markę przerabiając stare ubrania na nowe (np. męskie koszule na spódnice) oraz szyjąc oryginalne dodatki – m.in. designerskie kopertówki i kołnierzyki. Właścicielka właśnie powstającej nietuzinkowej kawiarni pod nazwą Róża Rozpruwacz, w której można będzie nie tylko napić się kawy, ale także nauczyć się szyć lub wypożyczyć maszynę na własne potrzeby.

Kategoria MODA – Monika Idzikowska – projektant mody i stylista, specjalistka ds. wizerunku. Na swoim koncie ma liczne pokazy mody, prezentacje i warsztaty modowe. Jest finalistką Oskarów Mody – NEW LOOK 2005. Ubiera wyjątkowe kobiety w niebanalne kreacje. Bezkompromisowa, odważna, lubi eksperymenty. Projektuje modę stawiając nacisk na niebanalną konstrukcję, wyrafinowany krój podkreślający sylwetkę oraz kobiece wysublimowane detale. Projektuje kreacje wieczorowe, suknie oraz bieliznę.

Kategoria OSOBOWOŚĆHarel – top blogerka modowa, jedna z prekursorek w polskiej blogsferze – swój pamiętnik „O Modzie Subiektywnie” prowadzi od 2006 roku. Na swoim blogu Harel komentuje najnowsze trendy oraz prezentuje oryginalne stylizacje. Publikowała również w magazynie Dilemmas, Elle, Fashion Magazine oraz Wprost. W tym roku zajęła 9 miejsce w rankingu na najlepszy modowy blog 2012 według magazynu PRESS.

Juror Specjalny –
Katarzyna Koperczak – wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Wzornictwa w Katedrze Mody. Specjalistka w zakresie wzornictwa i technologii ubioru. Projektantka kolekcji odzieży damskiej i męskiej dla marki Reporter oraz kolekcji dziecięcych dla marek Coccodrillo i MMDADAK. Autorka i wykonawca kostiumów scenicznych m. in. dla Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie oraz Instytutu Teatralnego w Warszawie.

SBR_LAUR_DIY_2_postcard

2018-03-14T08:22:40+00:0029 marca 2013|Styl, Świat Kobiet|