Jak zrobić broszkę z filcu?

Strona główna » Blog » Jak zrobić broszkę z filcu?

Jak zrobić broszkę z filcu?

Broszki z filcu są naprawdę pięknym dodatkiem do stroju. Ozdoba ta jest bardzo kobieca i dlatego tak lubiana przez płeć żeńską. Po co jednak ją kupować, skoro można z łatwością spróbować zrobić takową samemu? Da nam to pewność, że broszka wykonana jest porządnie i starannie oraz satysfakcję, że przyczyniliśmy się do jej powstania. Ponadto sami ją zaprojektujemy więc z pewnością spełni nasze oczekiwania. Jak zrobić broszkę z filcu?

Przede wszystkim projekt

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się jaka ona ma być. Czy chcemy, aby broszka przedstawiała kwiat czy też upodobnimy ją do żabki albo innego zwierzątka? To ma ogromne znaczenie przy dalszym wykonaniu. Najłatwiejszy i najszybszy do wykonania jest właśnie kwiat. Broszka przedstawiająca dalię bądź inną roślinę z pewnością doda klasy i stylu każdej kobiecie, która ją założy.

Zakup materiału

Oczywiście nabyć trzeba przede wszystkim filc. Jednak należy zastanowić się jaki powinien być jego kolor, jak dużo materiału potrzebujemy oraz gdzie dostaniemy go w najlepszej cenie. Niebagatelną rolę gra również jego jakość oraz rodzaj. Filc może być bowiem dekoracyjny, designerski albo poliestrowy. Różnić się może również miękkością. Powinniśmy wszystko to uwzględnić przy wybieraniu materiału na naszą broszkę, aby dobrze nam się pracowało przy tworzeniu ozdoby oraz żeby mogła ona być trwała i służyć nam długi czas.

Co jeszcze się przyda?

Oczywiście sam filc nie wystarczy, aby zrobić kwiatka. Przydadzą się również nożyczki, klej do tkanin i linijka. Może być też metr. Bardzo istotne jest, żeby przygotować również agrafkę. Wówczas nasza broszka będzie kompletna.

Wykonanie broszki z filcu

Najpierw musimy wyciąć z materiału kółko o średnicy ok. 7 centymetrów i dwanaście mniejszych, których średnica będzie wynosiła 5 centymetrów. Następnie powinniśmy skleić każde mniejsze koło w taki sposób, aby przypominało wiatraczek. Klej nałóżmy na jego środku i przyciągnijmy dwa brzegi kółka do siebie. W kolejnym kroku musimy wziąć największy okrąg i przykleić do niego cztery mniejsze w taki sposób, aby zajmowały całą powierzchnię. W drugą stronę, prostopadle do płatków już ułożonych powinniśmy przykleić kolejne cztery wiatraczki. Musimy przemiennie je naprzemiennie układać w ten właśnie sposób, piętro po piętrze, aż do wykorzystania wszystkich elementów przypominających płatki. Pozostawmy kwiatka do wyschnięcia i zajmijmy się listkiem. Powinniśmy teraz wyciąć z filcu kształt listka, zgiąć go na pół na przyprasować, aby zabrał w miarę naturalnego wyglądu. Tak przygotowanego przyklejamy go od spodu kwiatuszka. Nasz kwiat możemy uznać za gotowy. Tylko w jaki sposób zrobić z niego broszkę? Pod spodem należy przykleić również agrafkę. Piękna ozdoba może od teraz podkreślać ubiór i dodawać pewności siebie.

Broszkę taką możemy wykonać nie tylko dla siebie, ale również podarować komuś w prezencie a nawet sprzedawać! Aktualnie zainteresowanie rzeczami handmade wzrasta ze względu na ich urok i niepowtarzalność. Z tego też powodu, nie mając talentu do prac ręcznych, nie musimy się męczyć z wykonaniem broszki samodzielnie. Takie i więcej wspaniałych, precyzyjnie wykończonych rzeczy handmade szukać możemy na Internecie, na bazarkach a czasami w zwykłych sklepach. Warto jednak rozejrzeć się, ponieważ ozdoby takie są naprawdę niebanalne i robią ogromne wrażenie.

2017-08-18T06:58:23+00:00 18 sierpnia 2017|Porady|