zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Zrób się na post!

Zrób się na post!

Dominikanie w swojej wielkopostnej kampanii proponują „zrobić się na post” – umyć się, zrobić makijaż, założyć eleganckie ubrania i „wyjść do ludzi”, po to by uzewnętrznić swoje przeżywanie tego szczególnego dla wiernych Kościoła katolickiego czasu (od 9 marca przez 40 dni trwa Wielki Post). Drugim elementem, na pewno ważniejszym niż ubranie, jest wymiana postów.

„Wielki Post to wyjątkowy czas. A wyjątkowego czasu nie można przegapić. Kościół od wieków ma na to trzy sposoby. (…) Post. Jałmużna. Modlitwa. W tym roku chcielibyśmy odświeżyć ten pierwszy” – deklaruje Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Beczka z Krakowa, które organizuje akcję.

Akcentem wyróżniającym dzień postu będzie odświętny strój, w myśl słów Pana Jezusa: Kiedy pościcie nie bądźcie posępni jak obłudnicy, którzy przybierają wygląd ponury. Ty zaś kiedy pościsz namaść sobie głowę i umyj twarz (Mt 6, 16-18). Jeśli ktoś Was zapyta dlaczego jesteście tak wystrojeni, odważcie się na odpowiedź: Bo poszczę! Oczywiście ten post nie jest postem dla samego postu. Dlatego chcemy go podjąć w intencji kogoś innego. Chcemy nawzajem się wspierać postem, który ma się stać pomocą w odrzuceniu zła.”

[nggallery id=887]

Strona akcji: www.beczka.krakow.dominikanie.pl/post

2011-03-21T12:38:01+01:0021 marca 2011|Styl|

Może zainteresuje Cię również: