Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną

Strona główna » Blog » Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną

Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną

Wczoraj do księgarń trafiła nowa książka Tanyi Valko – autorki, której bestsellerowa „arabska saga” sprzedała się w setkach tysięcy egzemplarzy. „Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” to powieść osnuta na prawdziwych wydarzeniach, oparta na osobistym doświadczeniu autorki i jej znajomych. Książka odkrywa blaski i cienie operacji plastycznych oraz zabiegów medycyny estetycznej, opowiada o ludziach, którzy nie mogą się pogodzić z nadchodzącą starością i postanawiają ją powstrzymać.

„Arabska saga” Tanyi Valko okazała się prawdziwym bestsellerem, a czytelniczki z wypiekami na twarzy śledziły losy bohaterek powieści „Arabska żona”, „Arabska córka”, „Arabska krew” i „Arabska księżniczka”. „Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” to powieść zupełnie inna od poprzednich książek pisarki, ale nie mniej wstrząsająca.

„Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” to – jak każda książka Tanyi Valko – powieść osnuta na prawdziwych wydarzeniach, oparta na osobistym doświadczeniu autorki i perypetiach jej znajomych. Jej fabuła odkrywa blaski i cienie operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej.

Książka opowiada o grupie przyjaciół w średnim wieku, borykających się z codziennymi problemami. To ludzie wykształceni, którzy stanęli na rozdrożu i chcą odmienić swoje życie, tak aby za wszelką cenę zatrzymać młodość i poprawić swój wygląd. Nie zgadzają się na nadchodzącą starość i postanawiają się jej nie poddać. Dzięki zabiegom podejmują rozmaite życiowe wyzwania, a nowy wygląd ma im dać szansę na odzyskanie witalności i wiary w siebie.

Tanya Valko, która jest w wieku swoich bohaterów, zderzając się na co dzień z podobnymi problemami, doskonale oddaje nadzieje, obawy i wahania związane z podjęciem decyzji o ingerencji we własne ciało. Osobiście uważa, że jeśli zmiana wyglądu jest czyimś marzeniem, należy je zrealizować, bo życie jest zbyt krótkie, aby cofać się przed podejmowaniem kontrowersyjnych decyzji – należy pełnymi garściami czerpać z jego uroków i możliwości.

Bogatym uzupełnieniem treści książki jest słowniczek terminów medycznych i kosmetycznych przybliżający szczegóły zabiegów.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez pięć lat mieszkała w Arabii Saudyjskiej, a obecnie w Indonezji. Jest autorką książek o Libii: „Libia od kuchni”, „Życie codzienne w Trypolisie” oraz „Sahara – ocean ciszy”. Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami „Dość odchudzania – czas na dietę” i „Nowoczesna książka kucharska”. W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy „Arabska żona”, który okazał się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. „Arabska córka”, „Arabska krew” i „Arabska księżniczka” to kontynuacje tej powieści. Wydawcą książek Tanyi Valko jest Prószyński i S-ka.

Zrob.mnie.mlodsza.zrob.mnie.piekna

2018-03-14T08:02:07+00:0021 sierpnia 2013|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: