Strona główna » Blog » Znani polecają swoje ulubione książki

Znani polecają swoje ulubione książki

Jakie książki czytają Mikołaj Łoziński, Ewa Konstancja – Bułhak, Małgorzata Strzałkowska i Marcin Szczygielski?

Podczas dwóch dni III edycji Warszawskiego Kiermaszu Książki można było spotkać znanych i lubianych pisarzy, ilustratorów, aktorów, krytyków i dziennikarzy. Każdy z nich został sfotografowany ze swoją książką lub tą którą poleca.

[nggallery id=2842]

Warszawski Kiermasz Książki – największe plenerowe wydarzenie poświęcone książkom, otworzyło sezon warszawskich imprez kulturalnych na świeżym powietrzu. III Edycja Kiermaszu była jednocześnie podsumowaniem najbardziej literackiego miesiąca w roku.
Podczas dwóch dni Kiermaszu odbyło się ponad 30 spotkań z autorami, artystami, ilustratorami, twórcami najpopularniejszych kampanii czytelniczych. W czterech strefach tematycznych – Komiks &Fantasy, Poezja, Literatura piękna i Dzieci i Książki – można było porozmawiać m.in. z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Wojciechem Kałużyńskim i Antonim Liberą. W programie nie zabrakło warsztatów, paneli, konsultacji poetyckich, spektakli i licznych aktywności dla najmłodszych czytelników. Rynek na Mariensztacie zamienił się w wielką czytelnie, której towarzyszyły koncerty zespołu Jazz Mess i Janusza Radka.
Organizatorami Kiermaszu byli Urząd Miasta st. Warszawy i Stołeczna Estrada we współpracy z firmą Murator EXPO oraz Spółka Targi Książki.

2012-05-31T05:20:39+00:0031 maja 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: