Znamy zwycięzców MTV Video Music Awards 2013

Strona główna » Blog » Znamy zwycięzców MTV Video Music Awards 2013

Znamy zwycięzców MTV Video Music Awards 2013

Muzyczne premiery, zaskakujący goście specjalni i niekonwencjonalne duety – wszystkie te wydarzenia miały miejsce podczas pierwszej w historii MTV VMA gali na Brooklynie.

Justin Timberlake i Macklemore & Ryan Lewis z największą liczbą statuetek (po trzy), Bruno Mars wrócił do domu z dwiema, Taylor Swift, P!nk, Selena Gomez i 30 Seconds to Mars zgarnęli po jednej.

Justin Timberlake dostał owację na stojąco po najdłuższym w historii MTV VMA występie, składającym się z największych przebojów Justina. Do gwiazdora dołączyli też na scenie koledzy z ‘NSYNC – po raz pierwszy od 10 lat.

Macklemore & Ryan Lewis dali prawdziwie patriotyczne show. W scenografii składającej się z amerykańskich flag wykonali zaangażowaną społecznie piosenkę „Same Love”, razem z Mary Lambert i gościem-niespodzianką – Jennifer Hudson.

Dwie wielkie artystki: Lady Gaga i Katy Perry, dały niesamowite show. Lady Gaga otworzyła ceremonię teatralnym wykonaniem najnowszego singla „Applause”, z kolei Katy Perry zamknęła ją występem na słynnym moście brooklyńskim, śpiewając po raz pierwszy na żywo „Roar”.

Podczas gali można było obejrzeć pierwszą telewizyjną premierę „Blood on the Leaves” Kanye Westa z samplem z „Strange Fruit” Billie Holliday. Drake zaśpiewał „Started from the Bottom”, a Bruno Mars zaprezentował na żywo piosenkę „Gorilla”. Miley Cyrus wskoczyła na scenę prosto z… wypchanego misia i wykonała „We Can’t Stop”.

Jimmy Fallon uhonorował Justina Timberlake’a prestiżową nagrodą „Michael Jackson Video Vanguard Award”. Zanim ogłoszono zwyciężczynię kategorii Najlepszy teledysk – wokalistka (Taylor Swift – „I Knew You Were Trouble”), widzowie obejrzeli zwiastun klipu do piosenki Daft Punk „Lose Yourself to Dancez Pharellem i Nilem Rogersem.P!nk wygrała w kategorii Najlepsza współpraca za„Just Give Me A Reason” z Natem Ruessem z zespołu fun.; Selena Gomez zabrała do domu statuetkę za Najlepszy teledysk – pop do „Come and Get It”, a30 Seconds to Mars za Najlepszy teledysk – rock („Up in the Air”).  

Austin Mahone to w tym roku Artysta, na którego trzeba mieć oko (z piosenką „What About Love”), a Najlepsza Piosenka Lata to „Best Song Ever” One Direction.

Po niegrzecznym występie, Miley Cyrus pomogła Robinowi Thicke zaśpiewać „Blurred Lines”. Do piosenkarza dołączyli też później 2 Chainz i Kendrick Lamar, aby razem zaśpiewać „Give it 2 U”. DJ Cassidy rozgrzewał publiczność do zabawy przez całą imprezę. 

Pełna lista zwycięzców pod zdjęciami poniżej…

[wooslider slider_type=”attachments” thumbnails=”true”]

Lista zwycięzców MTV Video Music 2013:

Teledysk roku
Justin Timberlake – „Mirrors”

Najlepszy teledysk – hip hop
Macklemore & Ryan Lewis feat. Ray Dalton – „Can’t Hold Us”

Najlepszy teledysk – wokalista
Bruno Mars – „Locked Out of Heaven”

Najlepszy teledysk – wokalistka
Taylor Swift – „I Knew You Were Trouble”

Najlepszy teledysk – pop
Selena Gomez – „Come and Get It”

Artysta, na którego trzeba mieć oko
Austin Mahone – „What About Love”

Najlepsza współpraca
P!nk feat. Nate Ruess – „Just Give Me A Reason”

Najlepszy teledysk z przesłaniem
Macklemore & Ryan Lewis – „Same Love”

Najlepszy teledysk – rock
30 Seconds To Mars Thirty Seconds to Mars – „Up In The Air”

Najlepsza dyrekcja artystyczna
Janelle Monae feat. Erykah Badu – „Q.U.E.E.N”

Najlepsza choreografia
Bruno Mars – „Treasure”

Najlepsze zdjęcia
Macklemore & Ryan Lewis feat. Ray Dalton – „Can’t Hold Us”

Najlepsza reżyseria
Justin Timberlake feat. JAY-Z – „Suit & Tie”

Najlepszy montaż
Justin Timberlake – „Mirrors”

Najlepsze efekty artystyczne
Capital Cities – „Safe and Sound”

Najlepsza Piosenka Lata
One Direction – „Best Song Ever”

2018-03-14T08:01:01+00:0026 sierpnia 2013|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: