Strona główna » Blog » Zimowe buty inspirowane polskim wzornictwem etno

Zimowe buty inspirowane polskim wzornictwem etno

Nowa na polskim rynku marka Etnopia, prezentuje ciekawą, alternatywną propozycję zimowego obuwia, szytego na indywidualne zamówienie. Oryginalne formy dopełnione unikatowym doborem materiałów to oferta kierowana do osób poszukujących rzeczy nietypowych i wyróżniających się, a jednocześnie praktycznych i wygodnych.

Główny obszar naszych inspiracji stanowi polska sztuka i kultura ludowa. Z dużym szacunkiem podchodzimy do zastanych, wielowiekowych elementów rodzimego folkloru. Fascynuje nas estetyka polskiego etno, ale także kunszt oraz staranność z jaką dawniej wykonywano nawet najbardziej podstawowe przedmioty użytkowe, w tym przede wszystkim elementy ubioru. Klasycznym ludowym formom pragniemy nadać świeże współczesne aranżacje.

Kultywujemy lokalne tradycje rękodzielnicze i współpracujemy z niewielkimi zakładami rzemieślniczymi, by tworzyć oryginalne rzeczy z prawdziwie etnicznym rodowodem. Szczególnie dbamy o rzetelne i solidne wykonanie naszych butów, tak by były jak najbardziej wytrzymałe i mogły służyć naszym Klientom przez wiele lat.

Pierwszym przedmiotem naszych odniesień był region Podhala i tradycyjne góralskie buty zimowe. Najbardziej charakterystycznym elementem tego obuwia jest materiał użyty do jego produkcji. Sukno tkane ze stuprocentowo czystej wełny to jeden z najstarszych materiałów znanych ludzkości. Górale stosują tę ciepłą i bardzo wytrzymałą tkaninę nie tylko do wyrobu obuwia, ale także zdobionych parzenicami spodni oraz bogato haftowanych cuch.

Ze względu na właściwości termoizolacyjne sukna, ten piękny ekologiczny materiał wykorzystujemy do produkcji wszystkich naszych butów. W każdym modelu sukno dopełnione jest odporną na niskie temperatury naturalną skórą, która wchłania nadmiar wilgoci i pozwala stopom oddychać.

Etnopia, jako jedna z nielicznych na polskim rynku marek, oferuje obuwie szyte na miarę. Każde buty powstają tutaj na indywidualne zamówienie. Regulacji podlega zarówno długość wkładki, obejmująca także rozmiary nie mieszczące się
w klasycznej kobiecej rozmiarówce, jak i szerokość cholewy. W zamawianym modelu można również wybrać rodzaj i kolor użytych materiałów oraz dodatków.

[nggallery id=4156]

2013-01-30T06:58:26+00:0030 stycznia 2013|Moda|

Może zainteresuje Cię również: