Strona główna » Blog » Zegarek męski na co dzień i nie tylko

Zegarek męski na co dzień i nie tylko

Ceny niektórych zegarków mogą przyprawiać o zawrót głowy, ale dobrej jakości zegarki można już kupić poniżej tysiąca złotych. Naprawdę nie trzeba wydawać kilkunastu tysięcy złotych, aby mieć nie tylko praktyczny, ale także całkiem elegancki model.

Zegarek codzienny

Modele, które sprawdzają się na co dzień mają przede wszystkim być bardzo funkcjonalne, ale nie można zapominać o ich designie. Najlepiej wybierać zegarki mające czytelne wskazówki, a jeżeli ktoś decyduje się na typ elektroniczny, to koniecznie ze świetnym kontrastem, aby nie wpatrywać się usilnie w tarczę w celu odczytania godziny.

Przydatny okazuje się również datownik. Raczej rzadko się zdarza, aby zdejmować zegarek do mycia rąk, więc dobrym pomysłem będzie zakup czasownika charakteryzującego się wysoką wodoszczelnością. Najbardziej wrażliwym elementem zegarka jest tarcza, a w zasadzie chroniące ją szkiełko. Tylko szkiełko o odpowiedniej twardości gwarantuje długie użytkowanie czasomierza bez szpecących rys bądź pęknięć. Te najtwardsze są wykonane z szafiru i ich twardość wynosi 8-9 w skali Mohsa. To naprawdę dużo zważywszy na fakt, iż diament ma twardość 10. Zegarki męskie ze średniej półki cenowej zazwyczaj mają szkiełka mineralne o twardości około 5 w skali Mohsa. Lepiej nie decydować się czasomierze ze szkiełkiem z nietrwałego szkła syntetycznego o twardości zaledwie 1 w skali Mohsa. Nawet lekkie uderzenie może spowodować pęknięcie szkiełka.

Niezwykle istotne jest, aby wielkość zegarka perfekcyjnie dopasować do szerokości nadgarstka. Niezbyt dobrze będzie się prezentował czasomierz nie tylko wystający poza rękę, ale także za mały w stosunku do nadgarstka. Zegarek musi też ładnie leżeć na nadgarstku i tutaj kluczową rolę ma odpowiednio wybrany pasek, ewentualnie bransoleta.

Paski zazwyczaj wykonuje się ze skóry bądź tworzywa sztucznego, jak kauczuk, silikon lub guma. Z kolei bransoleta może być z drogiego, ale zarazem niezwykle odpornego na zarysowania złota, wyjątkowo szlachetnej platyny lub stopów metalowych, głównie stali. Dla panów z problemami alergicznymi poleca się bransoletki tytanowe. Zdecydowanie należy wystrzegać się najtańszych zegarków, które nie są trwałe, a poza tym nie wyglądają dobrze. Rozsądniej będzie uzbierać trochę oszczędności i kupić porządny zegarek męski szwajcarskiej bądź japońskiej firmy. Bardzo dobry wyborem będzie japońska marka Casio, a także modele Swiss Made, jak Certina i Tissot.

Zegarek elegancki

Niektóre okoliczności wymagają bardziej eleganckich zegarków, które mają okrągłą tarczę. Warto zwrócić uwagę na grubość koperty i w tym przypadku należy wybierać zegarki męskie z jak najcieńszą kopertą, aby swobodnie móc schować czasomierz pod mankietem. Modele eleganckie nie powinny rzucać się oczy, ale charakteryzować się szlachetnym i dyskretnym wyglądem. One stanowią rodzaj biżuterii męskiej, więc praktyczne zastosowania, jak podanie aktualnej godziny nie są ważne.

Paski takiego zegarka będą ze skóry. Zdecydowanie odpadają wszelkiego typu tworzywa sztuczne, które idealnie sprawdzają się w modelach sportowych. Najczęściej będą to czasomierze z mechanizmem klasycznym bądź automatycznym, ale oczywiście zdarzają się również eleganckie zegarki z mechanizmem kwarcowym. Oczywiście przy zakupie należy unikać podróbek renomowanych marek.

2017-11-17T15:01:24+00:0017 listopada 2017|Styl|