Zegarek dla mężczyzny

Zegarek dla mężczyzny- jaki wybrać?

Zegarek to jeden z niewielu elementów biżuterii, na który decydują się mężczyźni. Odpowiednio dobrany może stać się ciekawą ozdobą każdej stylizacji. Nieco inny chronometr będzie potrzebny do eleganckiego garnituru, a inny do aktywności fizycznej. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie i jak prezentują się współczesne trendy dotyczące męskich zegarków?

Mechanizmy stosowane w zegarkach

W zegarkach spotkać możemy różnego rodzaju mechanizmy, które odpowiadają za ich prawidłowe działanie. Najogólniej wyróżnia się trzy z nich. Należą do nich mechanizmy:

  • mechaniczne- stosowane w najstarszych czasomierzach, nie wymagały baterii, jednak zachodziła konieczność ich nakręcania za pomocą niewielkiej korbki znajdującej się po boku tarczy. Współczesne modele tego typu nakręcane są automatycznie za pomocą kolistych ruchów nadgarstka.
  • kwarcowe- doceniane przede wszystkim za nadzwyczajną precyzję. Tego rodzaju zegarki odmierzają czas na podstawie zliczania drgań kwarcu.
  • elektroniczne- nie są tak dokładne jak mechanizmy kwarcowe, niemniej znacznie bardziej funkcjonalne. Modele elektroniczne oferują bowiem wiele dodatkowych opcji, jak chociażby stoper czy krokomierz. Zazwyczaj wyposażone są w ekran LCD.

Na pasku czy na bransolecie?

Przy wyborze zegarka bardzo duże znaczenie odgrywa jego design. Poszczególne modele mogą znacznie się od siebie różnić niemniej dzieli się je na dwa typy: chronometry na pasku i na bransolecie. Które z nich będą bardziej praktyczne? Nie ma na to jasnej odpowiedzi. Dawniej za wytworniejsze uznawano zegarki na bransolecie, teraz jednak znaleźć można mnóstwo ciekawych modeli umieszczonych na skórzanym pasku, które świetnie prezentują się w połączeniu z elegancką koszulą. Zależy to wiec od naszych preferencji. W związku z tym, że bransoleta posiada zazwyczaj w swoim składzie nikiel, niekoniecznie będzie dobrym wyborem dla alergików uczulonych na ten pierwiastek.

Najnowsze trendy dotyczące zegarków

Moda stale się zmienia, co dotyczy także dodatków, takich jak zegarki. Obecnie widać trend ku coraz większym tarczom. Czasomierze w rozmiarze XL noszą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Takie element stylizacji jest z pewnością ciekawy pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy go do reszty stroju. Interesujące propozycje takich zegarów można zobaczyć na stronie https://zegarkicentrum.pl/. Nie tylko rozmiar ma znaczenie, ale i użyte materiały. Na rynku wyróżniają się zwłaszcza zegarki z drewnianymi elementami. To propozycja skierowana do osób, które cenią oryginalność i naturalne materiały. Proste, klasyczne modele zawsze są na topie, jednak powstaje coraz więcej zegarków wyposażonych w szereg dodatkowych funkcji.

Zegarek to nie tylko stylowy, ale i praktyczny dodatek, w który warto zainwestować. Cenią go zwłaszcza mężczyźni, którzy najczęściej decydują się na klasyczne modele. Wiele zależy od jego ceny, wydaje się jednak, że lepiej sięgnąć po nieco droższy chronometr, aniżeli inwestować w zegarek słabej jakości.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również