Strona główna » Blog » Zdrowa dieta kluczem do schudnięcia

Zdrowa dieta kluczem do schudnięcia

W obecnych czasach wiele osób cierpi na problemy z nadwagą i szuka szybkiego sposobu na schudnięcie. Niestety, nie ma jednej, prostej, szybkiej i uniwersalnej metody, którą da się zastosować bez żadnego wysiłku.

Kluczem do osiągnięcia właściwych proporcji sylwetki, jest zbilansowana, zdrowa dieta oraz regularne uprawianie aktywności fizycznej. Tylko połączenie właściwego sposobu odżywiania oraz częste podejmowanie różnych działań ruchowych pozwoli nam możliwie szybko stracić na wadze.

Jakie powinny być zasady zdrowej diety odchudzającej? Przede wszystkim, powinna zostać dopasowana do możliwości i potrzeb naszego organizmu, by nie narazić się na występowanie różnych dolegliwości zdrowotnych.

Dobrze, jeśli dieta jest rozpisana specjalnie dla nas przez certyfikowanego dietetyka, który po zważeniu naszego ciała i konsultacji z nami, stworzy ją pod nas i wyliczy kaloryczność poszczególnych posiłków. Pamiętajmy, by jeść niewielkie porcje, o stałych godzinach i w żadnym wypadku nie rezygnujmy z kolacji!

Słodkie napoje zastąpmy niegazowaną wodą mineralną. Nie jedzmy tłustego, bezwartościowego jedzenia, słonych przekąsek czy słodkości napakowanych cukrem, syropem glukozowym i konserwantami. Konsekwencja jest kluczem do sukcesu i skutecznego odchudzania.

A jeśli mamy ochotę na coś słodkiego, w chwili słabości, sięgnijmy na przykład: po zdrowy budyń jaglany z dodatkiem owoców goji. Ten prosty przepis przygotowany na bazie naturalnych, prawie nieprzetworzonych produktów doda nam energii i zapewni bogactwo właściwości prozdrowotnych.

Kasza jaglana, nazywana jest często królową kasz, a jagody goji – owocami długowieczności. Te produkty zdecydowanie pomogą nam schudnąć! Kasza jaglana to produkt rodzimy, a owoce goji przywędrowały do nas z Azji jako owoce kolcowoju – rośliny krzewiastej.

I całe szczęście! Te małe, czerwone suszone owoce są jednymi z naszych największych sprzymierzeńców na ścieżce odchudzania! Podkręcają nasz metabolizm, oczyszczają krew, dostarczają nam bogactwo składników mineralnych i witamin a przy tym świetnie smakują.

Jagody Goji warto stosować jako zamiennik słodkich, niezdrowych przekąsek – nasze ciało będzie za to wdzięczne. Więcej o nich możesz dowiedzieć się na tym blogu – http://www.dietetykswarzedz.pl/jagody-goji-na-odchudzanie/

2018-03-14T03:19:54+00:0014 grudnia 2017|Zdrowie|