Strona główna » Blog » Zarobił miliony dzięki… kobietom

Zarobił miliony dzięki… kobietom

Nazywał się Paul Raymond i w latach 60-tych obwołano go królem. Przez kilkanaście lat dorobił się ogromnego majątku i zasłużył na miano największego skandalisty XX wieku! Mówiąc głośno o sztuce kochania oburzył i równocześnie zaintrygował miliony brytyjskich kobiet. W jego prywatnym rankingu było miejsce jedynie dla trzech – żony, kochanki i córki. Prawdziwa historia króla skandali, oparty na faktach film, to fascynująca wycieczka po zakamarkach jego niesamowitego życia. Film wejdzie do kin już 31 maja. Raymonda zagra jeden z topowych brytyjskich aktorów – Steve Coogan.

Reżyser filmu, Michael Winterbottom, przekonuje, że Raymond miał wiele twarzy:  „Wydawało się, że każdemu prezentował inną. Miałem poczucie, że być może w każdej z nich jest autentyczny, i że naprawdę taki był w stosunku do poszczególnych osób. Natomiast siedząc sam w swoim apartamencie, jakby niemal nie istniał. Po prostu był osobowością, która funkcjonowała tylko w sferze publicznej. Dlatego w filmie jest scena z Debbie (córką Raymonda), w której Fiona (jego kochanka) go opuszcza, a on przestaje podnosić się z łóżka i córka musi go stamtąd zabrać i umieścić z powrotem w świecie Soho, gdyż tak naprawdę istnieje tylko w nim. Inni opowiadali nam, że kiedy po szalonej nocy wracał do swojego apartamentu, nie można go było w zasadzie odróżnić od klubu nocnego”.

Paul Raymond „był prawdziwym bohaterem” – pisze o nim Paul Willetts, autor książkowej biografii. Jako jeden z nielicznych tak efektywnie wpłynął na obyczajowość całego społeczeństwa. „Politycy żonglują zapisami prawnymi na wiele sposobów, ale wątpię, by wielu z nich udało się zmienić w społeczeństwie tyle, co Raymondowi (…). Nie można wątpić ani w jego ogromny wpływ na brytyjską obyczajowość, ani w odwagę z jaką zmierzał się ze swoimi przeciwnikami”.

Paul Raymond był niczym współczesny król Midas. Dzięki biznesowym umiejętnościom, wszystko, czego dotknął zamieniało się w złoto. I podobnie jak w mitycznej historii – miało drugie dno. „Paul całe swoje życie w pewien sposób bał się, że ludzie chcą się z nim przyjaźnić tylko dlatego, że jest bogaty. Był bardzo podejrzliwy” – podaje Daily Mail.

Film „Prawdziwa historia króla skandali” skierowany jest wyłącznie dla widzów dorosłych.  W filmie zobaczymy Annę Friel (Jestem bogiem) jako żonę Raymonda,  Tamsin Egerton (Nauka jazdy) jako jego kochankę oraz Imogene Poots (Jane Eyre) jako córkę.

PRAWDZIWA HISTORIA KRÓLA SKANDALI

Z MIŁOŚCI ZROBIŁ BIZNES

W KINACH 31 MAJA

Look_of_love4 image001

2018-03-14T08:10:31+00:0029 maja 2013|Kultura|