zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Zaproszenie – Monika Osiecka Fragmenty lustra

Zaproszenie – Monika Osiecka Fragmenty lustra

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria, Księgarnia Artystyczna Zachęty Narodowej Galerii Sztuki zapraszają na wieczór z rzeźbiarką Moniką Osiecką, autorką książki Fragmenty lustra.

29. lutego, środa o godz. 18
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Monika Osiecka Fragmenty lustra
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria,
Informacja: 272 strony, format 222×276 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Cena detaliczna: 79 zł

Fragmenty lustra Moniki Osieckiej to fascynujący zapis kobiecego doświadczenia i autorefleksji artystki. Intymny dziennik zbudowany ze słów, prac rzeźbiarskich i autorskich fotografii.

Rzeźbiarka i pisarka, absolwentka warszawskiej ASP, Pracowni Rzeźby Grzegorza Kowalskiego, w której w 1994 roku obroniła dyplom. Do rzeźby dochodziła poprzez lingwistyczne fascynacje Orientem i kulturą Włoch, gdzie spędziła dzieciństwo i wczesną młodość. Urodziła się w Mediolanie. Studia orientalistyczne oraz na filologii włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim były dla niej pierwszym naturalnym wyborem po powrocie do Polski w latach 80. Coraz większa fascynacja sztuką, determinacja i twórcza pasja doprowadziły ją do podjęcia studiów na ASP. Tworzy akty kobiece i rzeźbę abstrakcyjną. Materiałem z wyboru jest kamień, którego technologię poznaje na międzynarodowych stażach i sympozjach rzeźbiarskich w całej Europie, często we Włoszech, w Carrarze. Zapiski i autokomentarze na temat własnej twórczości towarzyszą jej od czasu studiów. Poetycka forma i niezwykła intymność autobiograficznej narracji dają rzadki w literaturze polskiej zapis twórczej samoświadomości i kobiecego doświadczenia.

2018-03-14T09:55:47+01:0024 lutego 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: