Strona główna » Blog » Zapraszamy na wielkie widowisko: Notre-Dame

Zapraszamy na wielkie widowisko: Notre-Dame

Widowisko muzyczne „Notre-Dame” na deskach w całej Polsce! Podczas poprzednich spektakli Sala Kongresowa pękała w szwach. Zachwycona publiczność zgotowała aktorom owacje na stojąco, oklaskom nie było końca. Dlatego postanowiliśmy raz jeszcze wystawić koncertową realizację powieści Victora Hugo – tym razem widowisko będą mieli okazję zobaczyć widzowie w największych polskich miastach.

Partie Esmeraldy i Quasimodo były od lat muzycznym marzeniem czołowych polskich wokalistów. Singiel „Belle” w wykonaniu Garou został nominowany do tytułu Piosenka Wieku (Song of the Century), a angielska wersja Vivre (Live for the One I love) w wykonaniu Celine Dion zajęła stałe miejsce na listach przebojów europejskich radiostacji. Pamiętne wykonanie utworu „Belle” w 2002 roku na festiwalu w Sopocie, gdzie na jednej scenie spotkali się Garou, Piotr Cugowski i Robert Janowski, odbiło się szerokim echem w pamięci widzów, a u polskich artystów zrodziło prawdziwą potrzebę zmierzenia się z tym repertuarem ponownie. Zainspirowani wyjątkową realizacją koncertową „Notre-Dame”, w reżyserii Ramunasa Marcinkusa, postanowiliśmy zaprosić go do współpracy z najbardziej utalentowanymi gwiazdami polskiej estrady.
Widowisko muzyczne „Notre-Dame” opowiada historię szpetnego dzwonnika, przygarniętego przez Claudiusa Frollo, archidiakona Katedry Marii Panny w Paryżu. Chłopak, zgodnie z nakazem swojego opiekuna, nie opuszcza katedry, jednak wciąż marzy o życiu pomiędzy ludźmi. Pewnego dnia, w trakcie dorocznego święta błaznów, za namową swoich jedynych przyjaciół, trzech kamiennych gargulców, opuszcza mury katedry, aby wtopić się w tańczący tłum. Podczas zabawy na Rynku, poznaje piękną Esmeraldę, w której zakochuje się bez pamięci…
Przejmująca historia dzwonnika Quasimodo, który o względy Cyganki walczy z przystojnym Febusem i … własnym opiekunem wzruszała już widzów we Francji, Belgii, Anglii oraz dalekim Las Vegas, w listopadzie do grona jej wielbicieli z pewnością dołączą Polacy. Muzyka Cocciantego stworzyła  już  takie gwiazdy jak Garou, Patrick Fiori, Daniel Lavoie i Tina Arena.
Powstaje zatem projekt pełen poezji i pasji. Czeka Was zabawa, niezwykła przygoda i historia, która dzięki tętniącej barwami scenografii, dynamicznej akcji i cudownej muzyce zachwyca widzów w każdym wieku.
Widowisko „Notre-Dame” to niepowtarzalna okazja na spotkanie z artystami, którzy specjalnie dla nas zamienią się w Quasimodo, Esmeralnę i Frollo, pokazując nam nieznaną dotąd twarz i ukrywane pokłady wrażliwości.
Jeżeli chcesz poznać wzruszającą historię  dzwonnika Quasimodo i pięknej Esmeraldy, posłuchać genialnych utworów Luca Plamondona i Richarda Cocciante w wykonaniu polskich wokalistów oraz podziwiać  bajeczne kostiumy i scenografię przenoszącą widzów prosto do XV-wiecznego Paryża – nie możesz tego przegapić!
ZAPRASZAMY!!!

Obsada:
QUASIMODO – MARCIN KOŁACZKOWSKI
ESMERALDA – EDYTA KRZEMIEŃ
GRINGOIRE – MICHAŁ RUDAŚ
FEBUS – JANUSZ KRUCIŃSKI
CLOPIN – MARCIN MROZIŃSKI
FROLLO – PAWEŁ TUCHOLSKI
FLEUR-DE-LYS – PATRICIA KAZADI
TRASA:
13 listopada, Gdynia, Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia”
14 listopada, Bydgoszcz, Hala Łuczniczka
15 listopada, Łódź, Tatr Wielki
17 listopada, Wrocław, Hala Stulecia
18 listopada, Poznań, Hala Widowiskowo-Sportowa Arena
19 listopada, Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
21 listopada, Warszawa, Sala Kongresowa

2018-03-14T12:21:15+00:0015 października 2010|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: