Strona główna » Blog » Zapachy na romantyczny walentynkowy wieczór

Zapachy na romantyczny walentynkowy wieczór

Walentynki to szczególny dzień dla wszystkich zakochanych. Święto przywędrowało do nas zza oceanu i bez wątpienia jest wspaniałą okazją do miłej kolacji we dwoje lub wspólnego wypoczynku w otoczeniu unoszących się w powietrzu przyjemnych aromatycznych zapachów.

Na Walentynkowe spotkania możemy wybrać wiele cudownych olejków eterycznych, które zapewnią nam nie tylko romantyczną atmosferę. Niektóre z tych naturalnych substancji uważa się także za łagodne afrodyzjaki. Zwróćmy uwagę, aby używane olejki były pozbawione wszelkich syntetycznych dodatków czy rozpuszczalników. Najlepiej, jeśli będą posiadać również rekomendację Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego.

Odpowiednio dobrane olejki pozwolą zapomnieć o największym mrozie panującym za oknem. W ten szczególny wieczór nie chcemy zapachów orzeźwiających i odświeżających. Zależy nam raczej na aromacie, który pomoże stworzyć miłą atmosferę, pełną intymności i bliskości. Dlatego najlepsze będą substancje, które pomogą nam zrelaksować się, i jednocześnie poprawią nastrój. Warto skorzystać także z olejków działających jak łagodne afrodyzjaki, do których zaliczamy: goździkowy z pąków, kopru włoskiego, rozmarynowy, różany, ylangowy i sandałowy.

Olejek goździkowy z pąków przypadnie do gustu wszystkim lubiącym korzenne zapachy. Dawniej w krajach arabskich nowożeńcy przed nocą poślubną nacierali się wonnym goździkiem, który według podań i legend uwalniał od nieśmiałości i poczucia wstydu. To idealny olejek na romantyczną, walentynkową kolację. Posiada właściwości pobudzające, antyseptyczne i przeciwbólowe.

Jeżeli jednak preferujemy zapachy ziołowe, to możemy użyć jednego najcenniejszych olejków – olejku rozmarynowego. Przede wszystkim pomoże on pozbyć się zmęczenia fizycznego, ale też umysłowego. Dzięki jego pobudzającemu działaniu wspólny wieczór „nabierze rumieńców”. Olejek działa odmładzająco i wzmacniająco na system immunologiczny.

Zwolennicy kwiatowych, słodkich i zmysłowych zapachów powinni zastosować olejek ylangowy, którego woń nastraja wyjątkowo pozytywnie. Jest używany także przy napięciu nerwowym, stresie i zaburzeniach krążenia. Możemy również sięgnąć po olejek sandałowy, stanowiący jeden z najcenniejszych i najbardziej poszukiwanych składników zapachowych w perfumerii. Być może, podczas pierwszej randki, niektórzy z nas docenią jego działanie uspokajające. Najczęściej stosowany jest przy napięciu nerwowym, seksualnym, depresji, a nawet zaburzeniach przedmenstruacyjnych.

Jednym z najdroższych olejków jest olejek różany, otrzymywany przez destylację kwiatów róży z parą wodną. Ma on kwiatowy i słodki a jednocześnie szlachetny zapach. Zasięg oddziaływania tego olejku jest prawie tak duży jak olejku rozmarynowego.

Aby poczuć te niepowtarzalne zapachy wokół siebie należy użyć kominka aromaterapeutycznego. Korzystajmy z dobrodziejstw natury, cóż bowiem może być przyjemniejszego od romantycznych chwil we dwoje w akompaniamencie miłosnego nastroju, który możemy wzbogacić także aromatycznymi zapachami olejków eterycznych.

Dr Beta, olejek sandalowy_postcard

foto: Wirginia Bryll

2018-03-14T08:33:29+00:0029 stycznia 2013|Psyche, Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: