Strona główna » Blog » Zadbaj o dłonie z Oeparol Balance

Zadbaj o dłonie z Oeparol Balance

Często mówi się, że dłonie kobiety są jej wizytówką. Można z nich wyczytać wiele i nie chodzi tylko o przyszłość ich właścicielki. Dłonie zdradzają wiek kobiety i stan jej zdrowia, mogą również powiedzieć jaki rodzaj pracy wykonuje. To dłonie, poprzez zmysł dotyku, zapewniają kontakt ze światem zewnętrznym. Dlatego zasługują na wyjątkową pielęgnację, szczególnie w chłodne dni.

Oeparol_Tubka Balance_Krem do rak 75 ml_01Dbajmy o dłonie

Ręce to część ciała wyjątkowo narażona na działanie szkodliwych substancji, środków chemicznych i czynników atmosferycznych. Nawet najprostsza aktywność taka, jak mycie rąk przyczynia się do przesuszenia skóry. A dzieje się tak dlatego, że skóra na dłoniach jest bardzo cienka. Co więcej, posiada niewielką ilość podściółki tłuszczowej oraz gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za nawilżenie i ochronę naskórka. Utrata jędrności i elastyczności skóry na dłoniach jest widoczna, szczególnie zimą. Skóra dłoni nie lubi niskich temperatur. Dlatego tak ważne jest, by zimą i wczesną wiosną osłaniać ręce przed chłodem, nawet jeśli wychodzimy na zewnątrz tylko na chwilę. Należy również zintensyfikować pielęgnację skóry dłoni.

Dłoniom mogą zaszkodzić nawet codzienne obowiązki domowe. Przez bezpośredni kontakt z kurzem, brudem oraz środkami czystości skóra na dłoniach może stać się sucha i spierzchnięta. Niekorzystny wpływ na wygląd dłoni ma także zbyt wysoka temperatura.

Pielęgnacja kremem do rąk Oeparol Balance

Aby zapewnić odpowiednią pielęgnację dłoni, warto sięgnąć po krem do rąk Oeparol Balance. Doskonale nawilża skórę, wygładza, łagodzi podrażnienia, likwidując uczucie szorstkości. Zapobiega wysuszaniu naskórka i sprawia, że skóra dłoni jest elastyczna i miękka.

Krem do rąk Oeparol Balance to preparat należący do serii dermokosmetyków Oeparol przeznaczonych do pielęgnacji twarzy i ciała. Ich charakterystyczną cechą jest zawarty w składzie unikalny olej z wiesiołka.

  • Olej wiesiołkowy zawiera cenne kwasy omega-6, spełniające szereg ważnych ról w prawidłowym funkcjonowaniu skóry:
  • Kwasy omega-6 są składnikiem budulcowym błon komórkowych skóry, przez co zapobiegają utracie wody przez naskórek i sprawiają, że staje się optymalnie nawilżona.
  • Poprawiają odżywienie skóry i wspomagają jej regenerację.
  • Dzięki kwasom omega-6 skóra staje się jędrna, sprężysta i odzyskuje świeży wygląd.

O czym warto pamiętać?

Skóra dłoni nie lubi wilgoci, bardzo niskich i wysokich temperatur, nie toleruje także wszelkiego rodzaju chemikaliów. Warto zatem stosować krem Oeparol Balance zawsze, gdy skóra rąk została poddana negatywnym czynnikom. Pielęgnację skóry dłoni można także wspomóc, wykonując masaż lub cotygodniowy peeling skóry. Oba zabiegi zregenerują skórę i poprawią krążenie krwi. Do wykonania masażu, a także po peelingu przyda się krem do rąk Oeparol Balance. Ten produkt idealnie sprawdza się także w chłodne, zimowe dni, kiedy mróz dokucza dłoniom najbardziej.

Pamiętaj również o kilku przydatnych wskazówkach:

  • Myj ręce w letniej wodzie, gdyż Twoje dłonie nie znoszą wysokich ani niskich temperatur.
  • Skórze dłoni najlepiej przysłużą się mydła z obojętnym lub kwaśnym PH. Czytaj uważnie etykiety kosmetyków. Mycie dłoni właściwymi preparatami wspomoże ich pielęgnację.
  • Używaj kremu do rąk, np. Oeparol Balance, po każdym kontakcie skóry z wodą.
  • Jeśli często stosujesz środki czystości – używaj rękawiczek ochronnych, i to nie tylko podczas generalnych porządków. Ochronne rękawiczki przydadzą się również przy zmywaniu naczyń.

Pojemność opakowania kremu do rąk Oeparol Balance 75 ml, cena sugerowana 11,50 PLN.
Krem dostępny w aptekach.

2018-03-14T08:28:09+00:0022 lutego 2013|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: