Zacznij dzień od szklanki soku!

Wiele osób zaczyna dzień od filiżanki kawy, jednak znacznie zdrowiej jest sięgnąć po świeżo wyciskany sok. Warzywne i owocowe napoje dostarczają wiele energii oraz witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich codzienne picie do śniadania sprawia, że poprawia się odporność, waga ciała się stabilizuje, a układ pokarmowy pracuje sprawniej.

 Przygotuj zdrowy napój na śniadanie

 Najzdrowsze są świeżo wyciskane nektary, gdyż zawierają najwięcej witamin i minerałów, a także błonnika, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania jelit. Błonnik chroni również przed wahaniami poziomu cukru we krwi oraz przed nadwagą, gdyż wypełnia żołądek i zmniejsza chęć podjadania między posiłkami. Napoje warzywne i owocowe w kartonach są sztucznie dosładzane, dlatego są niezdrowe. Lepszym wyborem są jednodniowe soki znajdujące się w sklepowych lodówkach lub ich odpowiedniki przygotowane w domowym zaciszu.

 Jednodniowe nektary z warzyw i owoców są dostępne w sklepach, jednak ich cena jest dość wysoka. Znacznie tańsze jest samodzielne wyciskanie soków. Do tego celu przydaje się sokowirówka wolnoobrotowa, na przykład https://www.philips.pl/c-m-ho/blendery-sokowirowki-i-roboty-kuchenne/liquid-health/wyciskarka-do-soku. Wyciskarka tego typu pozwala zachować maksimum wartości odżywczych owoców i warzyw. Dzięki niej, w napoju znajdują się kawałki miąższu, w których zawarty jest błonnik, a witaminy i minerały nie są tracone w trakcie pasteryzacji. Nektar można przygotować bezpośrednio do szklanki i od razu go wypić, co daje gwarancję, że sięga się po świeży i zdrowy produkt. Co więcej, jedna szklanka domowego napoju warzywno-owocowego to koszt jedynie kilkudziesięciu groszy!

Jak zrobić domowy sok?

Za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej zdrowe nektary przygotowuje się wyjątkowo łatwo. Wybrane owoce lub warzywa wystarczy umyć i pokroić na nieco mniejsze kawałki, jeżeli nie mieszczą się w podajniku urządzenia. Owoców i warzyw nie trzeba obierać ze skórki – używa się ich w całości. Nawet banany, grapefruity, limonki czy buraki wkłada się do podajnika jedynie po ich wyczyszczeniu pod bieżącą wodą. Takie rozwiązanie sprawia, że napój przygotowuje się szybko – nawet o poranku znajdzie się kilka minut, by wycisnąć szklankę wybranego nektaru do śniadania. Warzywne i owocowe soki z wyciskarki wolnoobrotowej są smaczne. Dzięki zawartości miąższu, zachowują głębię smaku i aromatu – nawet wybredne osoby bez trudu znajdą ulubione kompozycje warzyw i owoców.

 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również