w gabinecie kosmetycznym

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym – Jakie wybrać

Kiedy nasza cera i ciało są w słabej kondycji, warto udać się na sprawdzone zabiegi do gabinetów kosmetycznych. W salonach można skorzystać z różnorodnych czynności pielęgnacyjnych, które będą dobrane do potrzeb skóry oraz oczekiwanych efektów.

To także doskonałe uzupełnienie domowej pielęgnacji ciała i twarzy. Wizyta w gabinecie kosmetycznym to ogrom korzyści. Przede wszystkim, możemy liczyć na fachową poradę odnośnie naszych problemów skórnych i dobór takiego zabiegu, który je rozwiąże. Nie trzeba wydawać fortuny na ekskluzywne czynności pielęgnacyjne. Odpowiednie będą sezonowe wizyty w salonie piękności. Najlepiej udać się na nie w okresie wiosennym i jesiennym.

Oferta różnorodnych zabiegów

Gabinety kosmetyczne proponują całą gamę rozmaitych zabiegów, dlatego – szczególnie, jeśli udajemy się na wizytę po raz pierwszy – wybór tego odpowiedniego może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście, udając się do specjalisty, można liczyć na konsultację u kosmetyczki, która z powodzeniem dobierze ten właściwy. Warto dodać, że w przypadku niektórych zabiegów, efekty mogą być natychmiastowe, natomiast inne lepiej wykonywać seriami, np. 4-5 serii.

Polecane zabiegi

Jeśli interesują nas zabiegi na twarz lub ciało, dobrą praktyką jest sprawdzenie pełnej oferty, jaką proponuje dany gabinet kosmetyczny, a następnie dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych czynności pielęgnacyjnych. Jeśli chcemy zafundować sobie oczyszczenie, dobrym wyborem będzie oxybrazja. To peeling wodno-tlenowy, który intensywnie złuszcza martwe komórki naskórka. Jest to stuprocentowo bezpieczne, dlatego nie ma ryzyka pozdrażnienia. Oxybrazja polecana jest osobom o skórze wrażliwej i naczynkowej.

Mikrodermabrazja

Polecanym zabiegiem jest także mikrodermabrazja. To rodzaj mikropeelingu – metoda mechanicznego złuszczania skóry. Polega na ścieraniu – warstwa po warstwie – naskórka, aż do momentu, gdy osiągniemy zadowalający poziom. Głębokość dobierana jest przez specjalistę w zależności od rodzaju skóry. To dlatego  są one bezpieczne, a złuszczenie następuje stopniowo.

Mikrodermabrazję diamentową przeprowadza się za pomocą urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, które są pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Istnieje także mikrodermabrazja korundowa, gdzie złuszczanie odbywa się dzięki użyciu kryształów korundu. Kryształki uderzają w powierzchnię skóry z dużą prędkością, ścierając martwe komórki naskórka i usuwając zanieczyszczenia.

Warto dodać, że oczyszczające zabiegi są istotnym elementem pielęgnacji. Pozwalają na skuteczne usunięcie martwych komórek skóry, nadając tym samym świeży i młodzieńczy wygląd. Cera odzyskuje naturalny blask, a dzięki temu, że jest oczyszczona, lepiej będzie wchłaniać substancje aktywne, które znajdują się w kosmetykach.

Skuteczny peeling

Polecając zabiegi kosmetyczne na twarz, warto wspomnieć peeling kawitacyjny. Zabieg ten pozwala na skuteczne usunięcie martwych komórek naskórka. Jednocześnie usuwa pryszcze, wygładza zmarszczki i doskonale oczyszcza skórę. Zabieg ten jest rodzajem mikromasażu, który poprawia również metabolizm skóry.

Peeling kawitacyjny jest szczególnie polecany osobom z trądzikiem. Zabieg przeprowadza się przy użyciu aparatu wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Zakończony jest on szpatułką, którą kolejno przesuwa się po twarzy. Cera zostaje poddana działaniu fal ultradźwiękowych, powstają mikroskopijne pęcherzyki, które powodują rozbicie martwych komórek naskórka. Jest to bezbolesne.

Nawilżenie i odżywienie

Czynności pielęgnacyjne powinny skupiać się także wokół nawilżenia i odżywienia skóry. W salonach wykorzystuje się różnorodne techniki odmładzania skóry, dlatego warto zdecydować się na zabiegi odmładzające w gabinecie kosmetycznym, by zaobserwować wyraźny efekt liftingu, rozświetlenia czy odżywienia.

Do popularnych zabiegów, dzięki którym możliwa jest widoczna poprawa kondycji skóry, należy mezoterapia. To prawdziwe odkrycie, a zarazem jeden z najbardziej nowoczesnych systemów odmładzania skóry, redukcji tkanki tłuszczowej czy cellulitu. Sprawdzi się dodatkowo podczas leczenia rozmaitych chorób skóry ciała i twarzy. Do wyboru jest: mezoterapia bezigłowa, tlenowa, mikroigłowa oraz mezoterapia igłowa. Rodzaj dobierany jest przez specjalistę, bowiem różnią się one w zależności od metody wprowadzania preparatów do głębokich warstw skóry.

Mezoterapia bezigłowa

W tym zabiegu wprowadza się substancje poprzez specjalne urządzenie. Wykorzystuje ono zjawisko elektropolacji – pod wpływem impulsów elektrycznych błony komórkowe oraz warstwa rogowa skóry, otwierają nowe drogi wprowadzania aktywnych preparatów. Nie ma konieczności stosowania igieł.

Mezoterapia tlenowa

To nowoczesna metoda natleniania skóry z zewnątrz. Celem jest wprowadzenie aktywnych substancji za pomocą wysoko sprężonego tlenu. Zabieg ten jest bezbolesny i nieinwazyjny. Przeprowadza się go w gabinecie kosmetycznym przy użyciu pistoletu ciśnieniowego. To właśnie on – za pomocą tlenu – wprowadza aktywne substancje do głębokich warstw skóry.

Mezoterapia tlenowa to zabieg, którego efektem jest skuteczna regeneracja komórek. Dzięki temu, cera staje się nie tylko bardziej delikatna, ale także skutecznie wygładzona i pozbawiona zmarszczek.

Mezoterapia mikroigłowa

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem, a jednocześnie dającym lepsze rezultaty, jest mezoterapia mikroigłowa. Jej efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu! Polega na wykonaniu mikronakłuć skóry przy użyciu specjalnego urządzenia – rolera. Mezoterapia mikroigłowa łączy elementy technologii estetycznej i medycznej, do stymulacji skóry oraz poprawy transportu aktywnych składników w skórze. Celem jest regeneracja i pobudzenie włókien elastyny oraz kolagenu. Mikronakłucia mają ogromne znaczenie dla regeneracji skóry.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapię igłową wykorzystuje się od lat do leczenia różnorodnych schorzeń skóry. Polega ona na bezpośrednim wstrzykiwaniu indywidualnie dopasowanych koktajli lub zestawu substancji aktywnych przy pomocy strzykawki. Igła jest bardzo cienka i dociera w głębokie warstwy skóry.

Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia. Po przeprowadzonym zabiegu, wykonywany jest masaż. Dzięki niemu wszystkie składniki zostaną równomiernie rozprowadzone. Co istotne, działają one nawet miesiąc po zakończeniu mezoterapii! Efektem jest gładka skóra, wyraźnie bardziej napięta i jędrna.

Kuracje przeciwzmarszczkowe

Wiele osób narzeka na zmarszczki – nawet w młodym wieku. Jeśli chcemy je spłycić lub całkowicie się ich pozbyć, można zdecydować się na biolifting. Jest to bezoperacyjny lifting twarzy, szyi oraz dekoltu. Do zabiegu wykorzystuje się sondy, które emitują mikroprądy. Celem bioliftingu jest poprawa elastyczności skóry, zwężenie porów, aktywacja komórkowa, wygładzenie zmarszczek, modelowanie owalu twarzy, podniesienie kącików ust, usuwanie drugiego podbródka, likwidacja cieni i worków pod oczami. Aby przeprowadzone zabiegi mogły dać widoczne rezultaty konieczne jest wykonanie w go w profesjonalnym miejscu, jednym z nich jest np. gabinet kosmetyczny Medicor.

profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym

Wykorzystanie fal radiowych

Polecanym innowacyjnym zabiegiem, który wykonuje się w gabinetach kosmetycznych, są fale radiowe. Często nazywa się je także liftingiem bez skalpela. Polega on na podgrzewaniu skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Efektem jest mocne podciągnięcie wiotczejącej skóry, a także odnowa jej struktury, czyli odmłodzenie.

Po przeprowadzonych czynnościach, skóra uruchamia proces naprawy poprzez produkcję kolagenu. Cera staje się bardziej napięta, jędrna oraz wyraźnie wygładzona. Co istotne, efekty utrzymują się przez lata.

Czy warto chodzić do kosmetyczki?

Jak widać, kosmetyki to nie wszystko. Warto zadbać o dodatkowe czynności pielęgnacyjne, które wyraźnie poprawią wygląd naszej skóry. Kosmetyczka skutecznie dobierze odpowiednie preparaty oraz zabiegi, które pozwolą na uzyskanie pożądanych efektów.

Warto wcześniej udać się na konsultację kosmetyczną, która w wielu gabinetach bywa bezpłatna. Dzięki temu dowiemy się, jak prawidłowo zadbać o twarz i ciało, by cieszyć się pięknym wyglądem.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również