Zabiegi medycyny estetycznej – jaki wybrać?

Strona główna » Blog » Zabiegi medycyny estetycznej – jaki wybrać?

Zabiegi medycyny estetycznej – jaki wybrać?

Medycyna estetyczna daje nam obecnie mnóstwo możliwości odmładzania. Jednak, które pośród dostępnych zabiegów najlepiej sprawdzą się w Twoim wieku? Odpowiedni ich dobór sprawi, że Twoja skóra dłużej zachowa dobrą kondycję i piękny wygląd.

20-40 lat

Twoja skóra zaczyna się starzeć tuż po 20-stych urodzinach. Tempo w dużej mierze zależy od zestawu genów, rodzaju skóry, a zwłaszcza wpływów środowiskowych, z których największymi wrogami młodości jest opalanie się i palenie papierosów. Stąd też zaleca się, by już dwudziestolatki regularnie chroniły skórę przed słońcem poprzez użycie odpowiednich kremów z filtrami.

Jeżeli jednak obserwujesz u siebie zmiany z naczynkami, to powinnaś się nimi jak najszybciej zająć, żeby nie dopuścić do pogłębiania się zmian, które w przyszłości mogą doprowadzić do trądziku różowatego. W chwili, gdy wyleczyłaś trądzik młodzieńczy, możesz podjąć się usunięcia blizn za pomocą lasera.

Wraz z upływem lat moce regeneracyjne skóry będą stopniowo spowalniać, a tym samym twarz 30-latki po nieprzespanej nocy nie wygląda już tak świeżo i pięknie, ja 20-latki. Już wtedy można zaobserwować pierwsze zmiany związane z degeneracja kolagenu i elastyny. Duże znaczenie ma również sposób odżywiania i odpowiednia ilość białka zwierzęcego w diecie, które powoduje, że nasza struktura kolagenowa pozostaje sprężysta i elastyczna.

Natomiast po 30-stce pojawiają̨ się pierwsze przebarwienia, co ma duży związek z przyjmowaną antykoncepcją hormonalną. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że stosowanie antykoncepcji zobowiązuje do jednoczesnego chronienia skóry przed słońcem, ponieważ ryzyko zmian pigmentacyjnych jest wtedy znacznie większe. Natomiast bliżej 40 r.ż. widoczne zaczynają być zmiany związane z utratą objętości twarzy.

40-60 lat

W tym wieku nasilają się zmiany związane z zanikaniem objętości tkanek w twarzy. Większość kobiet w tym wieku zauważa wiotkość skóry i coraz bardziej zaczyna im przeszkadzać opadający owal, bruzdy, czy chomiczki. Dodatkowo pod oczami pogłębia się dolina łez albo pojawia przepuklina, potocznie nazywana workami. Szyja i dekolt tracą swoją jędrność zaczynają pojawiać się na nich poprzeczne zmarszczki albo przebarwienia.

Na tym jednak nie koniec! Zmianom związanym z upływem czasu podlega również ciało. Pojawiają się tzw. pelikany na ramionach, zanika talia, a tłuszcz zaczyna odkładać się powyżej pępka. Skóra staje się coraz bardziej przesuszona i gorzej reaguje na wszelkie czynniki zewnętrzne. Łokcie i pięty są wiecznie suche, a znaczenie ma nawilżanie skóry. Dodatkowo popękane naczynka sprawiają, że niechętnie odsłaniamy łydki w spódnicach. Po 50-tym roku życia u większości kobiet dochodzi też do zmian w płatkach uszu, zwłaszcza, jeśli noszą̨ ciężkie kolczyki.

Skąd wziąć pieniądze na zabiegi medycyny estetycznej, które choć w niewielkim stopniu opóźnią postępowanie wyżej wymienionych zmian? Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na sfinansowanie zabiegów z własnej kieszeni, rozważ szybkie pożyczki. Za sprawą rankingu chwilówek na stronie chwilowkiok.pl wybierzesz najlepszą firmę pożyczkową.

2017-09-19T08:59:32+00:00 19 września 2017|Porady|