Strona główna » Blog » Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego

Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest jedną z często używanych, całkowicie naturalnych substancji pozwalających na szybką poprawę stanu skóry. Także ma on szerokie zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej, w szczególności sprawdza się on w zabiegach odmładzających, czyli anti-aging, a także modelujących.

W organizmie człowieka kwas hialuronowy, który odpowiedzialny jest za prawidłowe nawilżenie i sprężystość tkanek, występuje naturalnie, ale z wiekiem jego ilość maleje. W ten sposób dochodzi do degeneracji tkanek, a skóra zaczyna się starzeć, co widoczne jest w postaci pojawiających się na niej zmarszczek i utracie jędrności. Dzisiaj kwas hialuronowy, w skrócie HA, dodawany jest do wielu kosmetyków, ale zdecydowanie najlepsze efekty osiągnąć można wtedy, gdy będzie on wstrzyknięty bezpośrednio w skórę.

 

Medycyna estetyczna, jak już wspomnieliśmy, bardzo często wykorzystuje kwas hialuronowy. Ze względu na jego naturalność zabiegi z jego użyciem są bezpieczne, nie niosą ze sobą wysokiego ryzyka skutków ubocznych, także nie wymagają wcześniejszych testów, gdyż HA bardzo rzadko wywołuje niepożądane reakcje alergiczne. W związku z tym zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego zaliczane są do najbezpieczniejszych w medycynie estetycznej.

 

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego:

  • wypełnianie zmarszczek
  • poprawienie konturu twarzy
  • mezoterapia igłowa
  • powiększanie i modelowanie ust
  • podnoszenie opadających kącików ust
  • korekta kształtu nosa
  • zabiegi wspomagające gojenie się blizn, ran i oparzeń
  • powiększanie piersi
  • i innego rodzaju zabiegi

 

Powyższe zabiegi bazują na wstrzyknięciu określonej ilości kwasu hialuronowego w poszczególne, problematyczne miejsca. Preparaty kwasu hialuronowego są dobierane indywidualnie, ponieważ w sprzedaży znajduje się dużo ich typów, na przykład marek Juvederm, Restylane czy Stylage. Lekarz medycyny estetycznej po przeprowadzeniu badania stanu skóry będzie mógł doradzić taki preparat i dobrać taką jego ilość, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

 

Jako że kwas hialuronowy z czasem jest degradowany przez organizm, zaleca się regularne powtarzanie zabiegów z jego użyciem, aby utrzymać pożądany efekt. Najczęściej wykonanie kolejnego zabiegu konieczne jest po upływie od 6 do 12 miesięcy od poprzedniego.

 

Zatem dzięki kwasowi hialuronowemu można prowadzić wiele skutecznych i bezpiecznych zabiegów pozwalających na uzyskanie natychmiastowych efektów – to powoduje, że dzisiaj jest on tak często wykorzystywany w medycynie estetycznej.

 

Więcej informacji na temat zabiegów i kwasu hialuronowego znaleźć można pod adresem: https://dermatologkielce.com.pl/kwas-hialuronowy/.

 

2017-10-30T10:37:37+00:0030 października 2017|Uroda|