Jak zaaranżować łazienkę stylu rustykalnym?

Strona główna » Blog » Jak zaaranżować łazienkę stylu rustykalnym?

Jak zaaranżować łazienkę stylu rustykalnym?

Wnętrza w stylu rustykalnym są ciepłe, przytulne i inspirowane naturą. Zbudowanie sielskiego klimatu nie jest jednak prostą sprawą – zwłaszcza w przypadku pomieszczeń łazienkowych.

Jak podkreślić rustykalny charakter wnętrza?

Aranżując wnętrza rustykalne, dajmy się ponieść fantazji. Wolnostojąca wanna z materiałów typu solid surface, doniczkowe rośliny, designerskie dodatki ceramiczne – wszystkie te elementy nadają wnętrzu sielskiego charakteru. Cechą typową dla stylu rustykalnego jest eklektyzm – nie bójmy się kontrastów i odważnych połączeń.

Doskonałym tłem dla monochromatycznych kafelków i śnieżnobiałych ścian będą kamienie dekoracyjne. Motywy naturalne w zestawieniu z prostą ceramika sanitarną o designerskiej formie sprawią, że wnętrze nabierze unikalnego charakteru.

Innym, ciekawym elementem dekoracyjnym, będą drewniane dodatki, np. bambusowe przyborniki czy taboret, na którym odłożymy płaszcz kąpielowy. Wybierając drewniane dodatki, warto zwrócić uwagę, czy drewno jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Okładziny kamienne do łazienki

Kamień jest niezwykle trwałym materiałem, który nadaje wnętrzom łazienkowym elegancji i klasy. Odpowiednio wypolerowany i zaimpregnowany może nam służyć przez długie lata bez śladu użytkowania. Kamienie dekoracyjne idealnie uwypuklą pożądane części łazienki.

Możemy je położyć na jednej ze ścian, tak aby podkreśliły charakter pomieszczenia, a przy tym nie przytłoczyły wnętrza. Ich naturalny wygląd sprawia, że idealnie komponują się z roślinami, sprawiając, że łazienka staje się czymś więcej niż sterylnym wnętrzem.

Decydując się na takie rozwiązanie, warto dobrać odpowiednie oświetlenie. Delikatne światło uwydatni potencjał okładziny i wprowadzi do wnętrza unikalny sielski klimat.

Styl rustykalny – płytki ścienne i podłogowe

Styl rustykalny charakteryzuje się dużą dbałością o szczegóły. Na płytkach łazienkowych możemy spotkać różnorodne wzory i kolory. Niezwykle modne są wzory kwiatowe i umieszczanie poszczególnym elementów kwiatowych na wybranych płytkach lub pasmach.

Płytki podłogowe i glazura mogą przybierać barwy ziemi: zielenie, brązy, podpalane czernie, łagodne czerwienie itp. Częstym rozwiązaniem aranżacyjnym są płytki ceramiczne imitujące wyglądem prawdziwe drewno.

Łazienka nie powinna być przesycona zbędnymi sprzętami – styl rustykalny stawia przede wszystkim na funkcjonalny charakter sprzętów. Co więcej, zbyt duża liczba dodatków, odwraca uwagę od podstawowych elementów wyposażenia i materiałów wykończeniowych, a to przecież one budują cały klimat wnętrza.

2018-03-14T03:24:15+00:00 12 października 2017|Styl|