Strona główna » Blog » Za co porzucisz partnera?

Za co porzucisz partnera?

Globalny sondaż Reader’s Digest wykazał, że w większości krajów decydującym powodem porzucenia partnera jest doświadczenie z jego strony przemocy.

Co na pewno skłoniłoby cię do zerwania związku? Gdyby partner miał romans? Utył 45 kg? Stracił pracę? Bił cię? W większości krajów, gdzie miesięcznik Reader’s Digest przeprowadził swój sondaż „Z jednym pytaniem dookoła świata” ostatnia odpowiedź była wybierana najczęściej. We Francji wskazała ją grupa największa – 67%. W Polsce – 50%, bardzo podobnie jak w Wielkiej Brytanii, Rumunii i Rosji (49%).

Drugą w kolejności najczęściej wybieraną w sondażu miesięcznika Reader’s Digest przyczyną zerwania jest zdrada. Byłaby ona powodem numer jeden dla mieszkańców Meksyku (64%), Chin (57%), Rumunii (50%), RPA (49%) i Indii (39%).

Lęk przed tym, że strata pracy może bardzo zaszkodzić nam w oczach partnera, okazał się mało uzasadniony. Tę przyczynę zerwania wskazywał niewielki procent ankietowanych (w Polsce – 1,5%). Wyjątkiem są Chiny, Malezja, RPA i Indie – tam dla aż 19% osób utrata pracy może przesądzić o porzuceniu partnera.

Nadmiar kochanego ciała też nie wydaje się wielkim problemem. W większości krajów zaledwie niespełna 10% respondentów porzuciłoby przybierającego na wadze partnera. Najbardziej czuli na tym punkcie okazali się Niemcy (20% wskazań) i Francuzi (13%).

Wyniki sondażu Reader’s Digest potwierdzają to, co mówią eksperci – najczęstszym powodem rozpadu związków jest przemoc lub zdrada.

2018-03-14T12:17:13+00:0027 października 2010|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: